Na prahu nové sezony divize (skupiny F) netrpělivě přešlapují béčko Karviné, Bohumín, Havířov a Dětmarovice.

Černým koněm se stali už na podzim, kdy po prvních zápasech byli na dně, aby po podzimu figurovali už na šestém místě s nepatrnou ztrátou na béčko Karviné. O kom, že je řeč? O Bohumínu, který v poslední době úzce kooperuje s třetiligovým Hlučínem. Na této trase už se prošlo několik hráčů, mimo jiné kanonýr Bosporu Jakub Padých, který je od zimy právě v třetiligovém Hlučíně.

Poslední posily však Bospor získal odjinud. Z Heřmanic přišel Ondřej Strojek, až z Hané pak Ondřej Václavíček, osobnost Přerova. Bohumín tak reagoval na letní odchody Jana Jesche a Denise Siekiery.

„Chtěli bychom navázat na šesté místo v poslední nedohrané sezoně. Naší ambicí je každopádně vrch tabulky. Pocit z přípravy i z toho, jak do kádru zapadli noví hráči, mám dobrý, i z herního projevu. Teď to jen potvrdit v mistrácích,“ přeje si trenér Martin Špička.

Ambice týmu, v jehož řadách najdeme takové plejery, jako jsou František Hanus, Milan Halaška, Dominik Palej, Jaroslav Kubinski či Roman Košťál, patrně naznačí už úvodní derby na půdě Karviné. „Pro nás je podstatné, že jsme udrželi opory. Kostra mužstva by se neměla radikálně měnit, toho se držíme. Hlavně chceme zlepšit bilanci z našich domácích zápasů,“ naznačil ambice svého týmu trenér Špička.

Kádr Bohumína

Brankáři: Jakub Švrčina, Jakub Kodeš

Obránci: Ondřej Václavíček, Roman Košťál, Jan Kodeš, Jan Ferenc, Lukáš Poštulka, Jan Stošek, Daniel Uher

Záložníci: František Hanus, Milan Halaška, Ondřej Strojek, Jaroslav Kubinski, Dominik Palej, Vojtěch Malysz

Útočníci: Mario Latocha, Martin Šebek, Petr Bloksch

Trenér: Martin Špička, vedoucí mužstva: Patrik Poštulka

Karvinské béčko loni překvapilo.
Karviná B: Na první místo to nevypadá
Karviná v pondělí zahájila přípravu i s Ondřejem Lingrem.
Fotbalová Karviná zahájila přípravu. I s Lingrem, o kterého se uchází Slavia