Nováčkovskou daň si nevybrali, fotbalisté Bosporu naopak patřili k příjemným překvapením divize. Teď je třeba na loňské výkony navázat.

„Příprava však nebyla ideální, hlavně první dva zápasy,“ poukázal trenér Martin Špička na porážky od Petřkovic a Bílovce. „Postupně ale bylo vidět zlepšení a doufám, že se na začátek sezony dobře připravíme,“ hlásí kouč divizního týmu. A zdá se, že forma bohumínských hráčů jde opravdu nahoru, což demonstrovalo víkendové utkání MOL Cup s favorizovaným Hlučínem, který Bospor porazil 2:0.

Kádr Bohumína přes léto doznal několika změn. David Jatagandzidis a Jan Nowinski odešli do Orlové, Bospor naopak získal dvaadvacetiletého třineckého odchovance Maria Latochu, který by se měl stát novou útočnou zbraní. To potvrdil už v utkání s Hlučínem, kterému vstřelil jednu ze dvou branek domácího týmu.

Kouč Špička věří, že Bohumín bude v nové sezoně bavit sebe i diváky. „Chceme hrát tak, abychom na konci zápasu odcházeli se vztyčenými hlavami,“ říká. I přes loňské výborné umístění je letošním cílem Bosporu záchrana. „Kdyby to byl prostředek tabulky, tak bychom byli spokojeni,“ prozradil Špička.