Bospor byl blízko cenné výhře nad Novým Jičínem, který patří k nejsilnějším týmům celé divize. Ještě v 80. minutě domácí vedli 2:1, závěr zápasu ale nezvládli, dostali dvě branky a podruhé v řadě zůstali bez bodu. „Zápas se pro nás vyvíjel dobře, měli jsme ho zvládnout,“ mrzela zpackaná koncovka vedoucího bohumínského týmu Patrika Poštulku.

V úvodu utkání byli aktivnější hosté, kteří si vypracovali dvě tutovky, bohumínská obrana je ale přečkala bez úhony a v 25. minutě se Bospor díky krásné střele Paleje dostal do vedení. „Dnes měl na ruce kapitánskou pásku a odehrál velmi dobrý zápas,“ pochválil jeho výkon Poštulka.

Domácí mohli svůj náskok navýšit, jenže Lišaník, L. Poštulka ani Padých velké šance neproměnili. Sedm minut před přestávkou naopak domácí obrana zazmatkovala při bránění standardní situace a bylo srovnáno.

Vzápětí měl další tutovky Padých, ovšem ani tentokrát neuspěl. „Kdyby to po prvním poločase bylo 5:0, tak by nikdo nemohl říct ani slovo,“ litoval zahozených šancí Patrik Poštulka.

Padých se branky nakonec přesto dočkal a krátce po přestávce poslal z přímého kopu Bohumín znovu do vedení. To ještě mohl navýšit Latocha, ovšem ani on svou příležitost nevyužil.

A v závěru toho domácí velmi litovali. Deset minut před koncem totiž srovnal Klepáč a v 89. minutě rozhodl o výhře hostů Smolarčík. „Potrestali naše velké chyby v defenzivě, takto se hrát vážně nedá,“ říkal Poštulka.

Za stavu 2:2 ještě nastřelil František Hanus břevno, jenže domácí v neděli opravdu trápila koncovka. „Pro diváka to byl asi pěkný fotbal, ale na to se bohužel nehraje,“ uvedl Poštulka. „Rozhodly naše individuální chyby. Pokud je budeme dělat i nadále, tak se nikam neposuneme,“ uzavřel nedělní partii.

Bospor Bohumín – FK Nový Jičín 2:3 (1:1)

Branky: 14. Palej, 51. Padých – 38. Macíček, 80. Klepáč, 89. Smolarčík. Rozhodčí: Slováček – Bebenek, Marinič. ŽK: 1:1. Diváci: 120.

Bohumín: Švrčina – Sittek, L. Poštulka, Moskál, Ferenc – Padých, F. Hanus, Palej, M. Hanus, Latocha (81. Halaška, 90. Košťál) – Lišaník. Trenér: Špička.