Ten přijel do Bohumína se sérií šesti neprohraných zápasů v řadě a v tabulce je o tři body před Bohumínem. Čekala se vyrovnaná partie a tento scénář se naplnil.

„Nedělám to, ale tentokrát si musím rýpnout do rozhodčích,“ uvedl po zápase vedoucí domácího týmu Patrik Poštulka.

Co ho tolik naštvalo? Situace z 28. minuty, kdy se do velké šance dostával Halaška. Byl však faulován a domácí lavička čekala, že sudí vytasí červenou kartu. Místo toho byl Halaška odměněn žlutou za údajné simulování. „Od třicáté minuty jsme měli hrát v přesile,“ říkal Poštulka.

V té době už domácí mohli vést, jenže gól Baculáka neplatil kvůli ofsajdu. Hosté šli v závěru první půle díky proměněné penaltě do vedení, v poslední minutě prvního poločasu se ale přesnou dorážkou prosadil Lišaník a bylo srovnáno.

Ve druhé půli začal Bospor aktivněji, jenže z nenápadné akce udeřili hosté a znovu vedli. V 68. minutě však dostali pokutový kop k dispozici i Bohumínští a Halaška svým jedenáctým gólem v sezoně srovnal na konečných 2:2.

V emotivním závěru měli domácí šance zvrátit vedení na svou stranu, František ani Martin Hanusové však neuspěli, neujala se ani příležitost Halašky, a tak si týmy rozdělily po bodu. „Hráčům nemáme co vytknout. Plnili přesně to, co měli,“ uzavřel Poštulka.

Bospor Bohumín – SO Bruntál 2:2 (1:1)

Branky: 45. Lišaník, 68. z pen. Halaška – 39. z pen. Kyselý, 58. Urban. Rozhodčí: Galář – Šimoník, Halák. ŽK: 5:2. Diváci: 115.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Moskál (40. Malysz), Košťál, Ferenc – Baculák (75. Padých), Kubinski, F. Hanus, Halaška – Latocha (60. M. Hanus), Lišaník. Trenér: Špička.