Hosté sice vedli brankou Opaty, ale ještě do poločasu srovnal vlastním gólem Václavík a ve druhém poločase zlomili duel svými zásahy Šebek a Kodeš.

Bohumín tak odčinil týden starou překvapivou porážku 1:3 od Stonavy z I.A třídy. „Minulý týden se nám utkání opravdu nepovedlo, nechtěli jsme, aby se to opakovalo a přistoupili jsme k tomu jinak. Bylo tam zlepšení. Prokázalo se, že po pandemii jsou kluci nažhavení na fotbal a chtějí si dres zasloužit,“ uvedl kouč domácích Martin Špička.

„Z pohledu přístupu jsem spokojený, ale pořád jsou tam technické a taktické věci, které nebyly ideální. Nicméně příprava slouží k tomu, abychom to vyladili,“ dodal Špička.

Fotbal - Bohumín - Heřmanice, 27. května 2020 v Bohumíně.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Ostravané jsou na startu těžké série utkání. Už v pátek je čeká třetiligová rezerva ostravského Baníku a v neděli pak Bruntál. V současnosti jsou tak ve fázi nabírání formy. „Od začátku listopadu to byl náš první zápas, takže hlavní je teď dostat se vůbec do rytmu, nabrat kondici a dát možnost mladým. Proto jsme tady měli i hráče, kterým je třeba sedmnáct, a ti ještě sbírají zkušenosti. Jsem spokojený,“ řekl trenér Heřmanic Jaroslav Mlčoch.

Bospor Bohumín – FC Heřmanice 4:1 (1:1)

Branky: Šebek 2, vlastní Václavík, Kodeš – Opata.

Bohumín: Jakub Kodeš – Uher, L. Poštulka, Košťál, Stošek – Bloksch, Palej, Hanus, Siekiera – Šebek, Latocha. Střídali: Švrčina, Ferenc, Malysz, Kodeš, Šedivý. Trenéři: Špička a P. Poštulka.

Havířov v úterý zasypaly kroupy
Ligové derby Opava - Karviná (v bílém) vítěze nepoznalo.
Nerozhodné derby. Vyhrát mohly oba celky