Zatímco Nový Jičín do sobotního klání neztratil ani bod, Bohumín čekal na první venkovní výhru. Ta se dostavila v nejlepší možnou chvíli. „Při pohledu na tabulku to měla být jasná záležitost, ale jde vidět, že se zvedáme. Zúročuje se práce z tréninku, kterou jsme přenesli i do zápasu,“ okomentoval překvapení kola trenér Bosporu Martin Špička.

Bohumín domácího favorita zaskočil a už ve čtvrté minutě šel po rohovém kopu zásluhou Halašky do vedení. Také druhý gól padl ze standardní situace. Po přímém kopu se prosadil Latocha a v 25. minutě to bylo už o dva góly. „Kromě jedné střely, která skončila na tyči, jsme je v první půli k ničemu nepustili. Hráli jsme přesně tak, jak jsme chtěli,“ potěšilo Špičku.

Čekalo se, že ve druhé půli Nový Jičín přidá na obrátkách. A tak se také stalo. Deset minut po přestávce snížil Kiss Farkas, víc toho ale Bospor domácím nedovolil. „Ve druhé půli nám odešly síly, ale uhráli jsme to. Tyto body jsou velmi důležité,“ uvědomuje si kouč Špička.

Bospor v posledním venkovním zápase vybojoval remízu v derby na půdě Dětmarovic, na první venkovní vítězství ale dosud čekal. „Snad se od toho odpíchneme a doma to potvrdíme,“ věří Špička, jehož svěřenci v příštím kole přivítají HFK Olomouc.

FK Nový Jičín – Bospor Bohumín 1:2 (0:2)

Branky: 55. Kiss Farkas – 4. Halaška, 25. Latocha. Rozhodčí: Buček – Marek, Marinč. ŽK: 1:2. ČK: 90. Ognjanov (N. Jičín). Diváci: 174.

Bohumín: Moláček – Sittek, Moskál, Koštál (67. Poštulka), Ferenc (64. Baculák) – Latocha, Leibl, Vaclík (79. Kubinski), F. Hanus, Halaška – Lišaník. Trenér: Špička.