Na lídra z Opavy B přitom ztrácejí jen šest bodů. Není divu, že fanoušky týmu zajímá, zda se Bospor pokusí o postup do vyšší soutěže. „Tlak na to, abychom šli nahoru, od vedení není. Chceme chytit začátek soutěže, protože ten nám na podzim nevyšel. Po pěti kolech pak můžeme přemýšlet o tom, jakým směrem se vydáme,“ říká trenér Martin Špička.

Bospor začne jarní boje tuto neděli okresním derby proti Havířovu. V akci by se měl objevit už i Leoš Švancer, jenž dorazil z Petřkovic. „Měl by přinést zkušenosti. Charakterově je to super kluk,“ chválí jej kouč Špička. A plánuje se ještě příchod někoho dalšího? „Výhledově už ne, musel by to být někdo zajímavý do základní sestavy,“ upřesnil kouč.

Bospor přes zimu neoslabil, zdravotní problémy však trápily opory Vaclíka s Halaškou. „Snad se dají brzy do pořádku,“ přeje si trenér týmu.

Bohumínští v přípravě dali šanci všem hráčům, vyrazili na soustředění do Malenovic a zavedli i jednu novinku. „Měli jsme pestré tréninkové jednotky, jednou týdně jsme makali i s kondiční trenérkou,“ upřesnil lodivod bohumínské posádky.

Bohumínští doufají, že zažijí spoustu radosti.Zdroj: Petr Kotala

I to by týmu mělo pomoct k tomu, aby vylepšil bilanci z venkovních utkání. V osmi podzimních zápasech na hřištích soupeřů totiž Bospor vyhrál jen dvakrát. „Naopak doma jsme hráli dobře. Snad to vyvážíme a jaro může být zajímavé. To loňské bylo hektické a hráli jsme dlouho o záchranu. To určitě opakovat nechceme,“ prozradil své přání Špička.

BOSPOR BOHUMÍN
Rok založení: 2006 (1931 jako ŽD Bohumín)
Klubové barvy: modrá, bílá, žlutá
Internetové stránky: www.fotbalbohumin.cz
Největší úspěchy: vítěz III. ligy (1972, 1976, 1993 jako ŽD Bohumín), vítěz divize (1967 jako ŽD Bohumín), vítěz krajského i okresního poháru (2017)

KÁDR TÝMU
Brankáři: Jakub Švrčina, František Moláček
Obránci: Roman Košťál, Pavel Moskál, Petr Šiška, Adam Leibl, Lukáš Poštulka, Vojtěch Malysz
Záložníci: Richard Vaclík, Milan Halaška, František Hanus, Jakub Sittek, Jaroslav Kubinski, Dominik Palej, Jan Ferenc, Roman Černický
Útočníci: Martin Hanus, Miroslav Nadhajský, Mario Latocha, Jakub Padých, Marek Lišaník

ZMĚNY V TÝMU
Přišli: Leoš Švancer (Petřkovice), Pavel Moskal, Marek Lišaník (prodlouženo hostování Karviná), Vojtěch Malysz (prodlouženo hostování Vítkovice)
Odešli: Jaroslav Baculák (Kozlovice)