„Schéma přípravy jsme nemuseli moc měnit. Jedinými novinkami bylo místo našeho kondičního pobytu a také fakt, že chceme více jednotek odpracovat na umělé trávě,“ prozradil trenér Bosporu Martin Špička, že během čtyřdenního soustředění koncem ledna v Horní Lomné vyráželi i na hřiště s umělou trávou v Jablunkově – Návsí.

Zápas 17. kola MSFL MFK Karviná B - Uherský Brod 3:0.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

„V minulosti jsme využívali přírodní trávník ve Vrbici, ale bylo to hodně o počasí, které je v téhle fázi zimy vrtkavé. Takže se teď častěji vydáme i na umělky do okolí,“ vysvětlil kouč pátého týmu tabulky divize F.

K jakým změnám došlo během zimní přestávky v hráčském kádru Bohumína?

Chybí v něm Dominik Poruba (Horní Suchá), Tomáš Vraj (Řepiště), Jakub Padých (Hlubina B), Jiří Lipčák, Maxim Marič, Oumar Touré a Ludel Kouadio.

Dvě zkušené posily ale Bohumín získal v blízkém Havířově. Z divizního MFK přišel jednadvacetiletý polský útočník Jonasz Piekoś. „O jeho kvalitách jsme věděli a jsme rádi, že jsme se dokázali vcelku rychle dohodnout,“ připomenul předseda FK Bospor Lukáš Fluxa Piekośův gól v předkole MOL Cupu v dresu Havířova, který v září rozhodl o prohře 1:2 a vyřazení Bohumína.

„Jonasz je strašně příjemný kluk, myslím si, že úplně bezvadně zapadne do kabiny. Je na něm strašně znát, že ve fotbale má chuť něco dokázat,“ doplnil předseda klubu.

Zápas 5. kola krajského přeboru Petřvald na Moravě - Český Těšín 3:0.
Český Těšín nehledí na výsledky, herní projev testuje na silných týmech z divize

Další posilou se stal dvacetiletý útočník Martin Gaži, střelec sedmi z šestadvaceti podzimních gólů Jestřábů z TJ Havířov – Dolní Datyně (krajský přebor), který předtím působil v divizním Novém Jičíně.

Staronovou tváří v týmu je Viktor Kubinski. Devatenáctiletý odchovanec s muži Bosporu trénoval už na podzim, ale na hřišti hájil barvy dorostu MFK Karviná.

Druhý přípravný duel sehraje Bohumín v úterý 13. února na Stadionu Kovony s „béčkem“ MFK Karviná, které přezimuje v čele tabulky MSFL. V plánu jsou ještě zápasy s Petřvaldem na Moravě, Českým Těšínem a na závěr 2. března generálka s Přerovem.

Jarní boje o mistrovské body zahájí tým trenéra Martina Špičky v neděli 10. března v domácím Areálu Pavla Srnička proti SFC Opava B, druhému celku divize F.

Mladá rezerva ligové Karviné porazila v přípravě Zlínsko 4:2.
Karvinští mladíci zaspali start, po třech výhrách se soupeřem z Polska padli

Přípravný zápas:

Bospor Bohumín – Dolní Datyně 5:1

Branky Bohumína: Bloksch, Ferenc, Kubík, Piekosz, Gaži.

Bohumín: Jakub Kodeš - Blejchař, Václavíček, Jan Kodeš (Kubík) - Karčmař, V. Kubinski, Malysz (Bloksch), Hanus (Ferenc), Mooc - Piekosz, Gaži. Trenér: Martin Špička.


Načítám tabulku ...