Bohumínští v úvodním kole doma dostali lekci od rezervy Opavy, která vyhrála 6:1, v dalším kole svěřenci trenéra Martina Špičky zavítali na hřiště béčka Třince a předvedli o poznání lepší výkon. Jenže výsledek je stejný – znovu jsou bez bodu.

Hosté sice začali bojácně a přečkali několik šancí Třince, poté se ale dostali do hry a Padých dokonce dopravil míč do sítě. Bohužel pro hosty však balon předtím opustil hřiště a branka tak nemohla platit.

Bohumín měl i několik dalších velkých šancí, jenže selhal v koncovce a pár minut před přestávkou přišel trest. Chybu hostující obrany totiž potrestal Nieslanik, jenž otevřel skóre. Krátce poté se navíc trefil exhavířovský kapitán Wojnar, který se prosadil hlavou po rohu a Třinec rázem vedl 2:0.

„Nehrálo se na ideálním terénu, zjednodušili jsme proto hru a hráli jsme dobře. Jenže jsme udělali dvě chyby a ty nás stály zápas,“ mrzel průběh první půle vedoucího Bosporu Patrika Poštulku.

Bohumínští byli aktivní i po přestávce. Šance měli Halaška, Lišaník, Ferenc či Košťál, jenže třinecká brána jako by byla zakletá. „Měli jsme tak šest tutovek, bohužel jsme ale neproměnili ani jednu,“ uvedl Poštulka. Třinec, který byl posílen o čtyři hráče A týmu, tak už své vedení uhájil. „Ale neměli jsme prohrát, je to škoda,“ litoval ztráty bodů vedoucí hostující lavičky.

Domácí Wojnar ještě poslal míč na břevno, skóre už se ale neměnilo. „Opava byla někde jinde, s Třincem se dalo hrát,“ porovnával Poštulka oba bohumínské soupeře.

Fotbal Třinec B – Bospor Bohumín 2:0 (2:0)

Branky: 40. Nieslanik, 43. Wojnar. Rozhodčí: Švehla – Fabeš, Jurajda. ŽK: 3:1. Diváci: 178.

Bohumín: Švrčina – Ferenc (82. Cieslawski), L. Poštulka (46. Stošek), Košťál, Kodeš (46. Uher) – Hanus, Palej (46. Jesch), Halaška – Padých, Latocha, Lišaník (64. Bloksch). Trenér: Špička.