Šumperk přivezl do Slezska pouze jedenáct hráčů a jednoho náhradního gólmana Kreizla. Ten se však už po půl hodině hry dostal na hřiště a dokonce se postavil na hrot sestavy.

Domácí začali aktivněji, měli šance, přesto jako první inkasovali. Bohumínská obrana dala hodně prostoru Horákovi, který tečovanou střelou otevřel skóre. Bospor se ale rychle otřepal a vzápětí srovnal z penalty po faulu na Padýcha Halaška. „Šumperk sice protestoval, podle nás to ale bylo jasná penalta,“ uvedl k pokutovému kopu vedoucí domácího týmu Patrik Poštulka.

Bohumín měl parádní vstup do druhé půle a po nástupu z kabin se podruhé v utkání prosadil Halaška, jenž ranou z první zužitkoval přihrávku Padýcha. „Obrana soupeře se poté otevřela, měli jsme hodně nadějných brejků, ale opět jsme je nedokázali využít,“ komentoval další minuty Poštulka.

Místo toho, aby se Bospor dostal do trháku, se v závěru ještě strachoval o tři body. Šumperk ale k ničemu vážnému nepustil a vítězství uhájil. „Až na ty šance jsme odvedli dobrý výkon, dnešní zápas byl hodně o trpělivosti,“ dodal vedoucí domácího týmu.

Bospor Bohumín – FK Šumperk 2:1 (1:1)

Branky: 36. z pen. a 47. Halaška – 32. Horák. Rozhodčí: Zavřel – Pospíšil, Nejezchleb. ŽK: 4:5. Diváci: 105.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Moskál, Košťál, Baculák (81. Ferenc) – Halaška, Leibl (70. Kubinski), Latocha (59. M. Hanus), F. Hanus, Padých – Lišaník. Trenér: Špička.