Hranice patří k nejsilnějším týmům divize. Hráči Bohumína si to dobře uvědomovali a věděli, že je čeká těžká práce. To se také potvrdilo a jejich vítězná minisérie je po dvou výhrách u konce.

„Byl to opravdu silný soupeř. Zřejmě i proto jsme začali s respektem a k naší hře jsme se dostali asi až po patnácti minutách,“ uvedl vedoucí hostujícího celku Patrik Poštulka.

Bospor si záhy vypracoval dvě obrovské šance, jenže ani jednu neproměnil a po půl hodině hry šli do vedení domácí.

„V kabině jsme si pak něco řekli a nástup do druhé půle jsme měli parádní,“ uvedl Poštulka. Po pár minutách druhého poločasu totiž po pěkné akci v šestnáctce srovnal Latocha a krátce nato se po přesném centru F. Hanuse prosadil nejlepší bohumínský jarní střelec Padých.

Hosté rázem vedli 2:1. „Ale možná ty naše góly padly až moc brzy. Začali jsme pak zbytečně moc bránit, chtěli jsme to nějak ukopat a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ dodal otráveně Poštulka.

Hranice totiž hosty zatlačily, v 71. minutě srovnal Kuchař a v závěrečné desetiminutovce domácí dvěma trefami zvrátili výsledek na svou stranu.

Bohumín sice měl několik nadějných brejků, jenže nedal je a tlaku soupeře nakonec neodolal. „Zatlačili nás a naše obrana byla natolik přetížená, že jsme si o to koledovali. Hranice ukázaly velkou kvalitu,“ pochválil soupeře Poštulka.

SK Hranice – Bospor Bohumín 4:2 (1:0)

Branky: 32. a 81. Marek, 74. Kuchař, 85. Heřmánek – 50. Latocha, 55. Padých. Rozhodčí: Bebenek – Polák, Hovorka. ŽK: 3:1. Diváci: 165.

Bohumín: Moláček – Sittek, L. Poštulka (86. Moskál), Košťál, Ferenc – F. Hanus, Leibl, Balej, Latocha (72. Halaška) – M. Hanus (67. Lišaník), Padých. Trenér: Špička.