Bospor jede. Doma letos sice vyhrál jediný zápas, v divizní tabulce venkovních utkání je ale nejlepší. Aktuální formu potvrdili svěřenci trenéra Martina Špičky o víkendu i v Polance, kde vyhráli 3:1.

Cestu za tříbodovým ziskem otevřel Padých, který po úniku vstřelil už svůj desátý gól v sezoně. A neuplynulo moc času a rozjetý kanonýr se radoval znovu.

„Formu měl i loni. Teď je naším klíčovým hráčem. Do čeho kopne, to mu tam padne, snad mu to vydrží,“ přeje si vedoucí bohumínské lavičky Patrik Poštulka.

Hosté byli celý zápas lepší a šli si za vítězstvím. „Sice to nebyl žádný super výkon, ale hráli jsme zodpovědně zezadu, čekali jsme na brejky a navíc jsme byli maximálně produktivní,“ uvedl Poštulka.

Když se po sedmdesáti minutách hry prosadil také Halaška, který dával už na 3:0 pro Bospor, bylo prakticky rozhodnuto. „Dneska jsme to měli pod kontrolou,“ dodal Poštulka.

Bohumínský výkon se sice v závěru proměnil v profesorský a Švrčina pět minut před koncem přišel o čisté konto, body už si ale Bohumín vzít nenechal. „Jsme spokojeni. Na začátku sezony jsme se dávali dokupy, přišli mladí kluci a chvíli to trvalo, teď ale hrajeme v pohodě. Snad to potvrdíme i doma,“ přeje si před víkendovým utkáním s Frenštátem Poštulka.

SK Polanka n. O. – Bospor Bohumín 1:3 (0:2)

Branky: 85. Bartoš – 9. a 32. Padých, 72. Halaška. Rozhodčí: Matějek – Duda, Laštuvka. ŽK: 4:1. Diváci: 122.

Bohumín: Švrčina – Ferenc, Kodeš, Košťál, Stošek (53. Jesch) – Siekiera (46. Richtár), F. Hanus (80. Uher), Palej, Halaška – Bloksch (70. Latocha) – Padých (75. Lišaník). Trenér: Špička.