Bohumínští vycestovali v neděli do Šumperku bez několika tradičních opor, nepředvedli však vůbec dobrý výkon a po zásluze padli.

Dělali zbytečné chyby a po jedné z nich od sedmé minuty prohrávali. „Do zápasu jsme špatně vstoupili a pak už jsme se do něj nedostali,“ uvedl vedoucí hostujícího týmu Patrik Poštulka.

Šumperští si vytvořili i několik dalších šancí a bezzubý Bohumín k ničemu nepustili. Krátce před přestávkou navíc udeřil Podhorný a domácí už vedli 2:0.

Snížit mohl po přestávce Martin Hanus, jeho hlavička ale skončila těsně nad. Naopak domácí Neuer na opačné straně hřiště mířil hlavou přesněji a Šumperk rázem vedl o tři branky. „Byl to náš nejhorší jarní výkon,“ kritizoval předvedenou hru vedoucí Bosporu.

Naději pro hosty vykřesal Latocha, jenž zužitkoval centr Vaclíka, výkon Bohumínských se však po gólu příliš nezměnil a na zvrat už nedosáhli. „Soupeř ještě znervózněl, nějaké závary tam byly, ale žádnou vyloženou šanci jsme opravdu neměli,“ dodal Poštulka.

Bohumín teď čeká páteční zápas proti poslednímu Ústí, kterým Bospor uzavře celou sezonu. „Musíme to napravit. Budeme chtít vyhrát, ale musíme podat úplně jiný výkon,“ říká vedoucí Poštulka.

FK Šumperk – Bospor Bohumín 3:1 (2:0)

Branky: 7. Horák, 40. Podhorný, 56. Neuer – 63. Latocha. Rozhodčí: Dedek – Šimeček, Trigas. ŽK: 2:5. Diváci: 200.

Bohumín: Švrčina – Švancer, L. Poštulka, Moskál, Ferenc – Kubinski (61. Malysz), Palej, Vaclík (87. Nadhajský) – Padých, M. Hanus (58. Cieslawski), Latocha. Trenér: Špička.