Bohumín si před týdnem připsal zaslouženou výhru v Heřmanicích a také do duelu s Novým Jičínem vstoupil velmi dobře. Po čtvrthodině vedl o dvě branky.

Už ve třetí minutě po parádní akci přeloboval hostujícího gólmana Bloksch, jenž o jedenáct minut později připravil míč pro Halašku, který zvyšoval na 2:0. „Do utkání jsme vstoupili přesně tak, jak jsme chtěli,“ okomentoval vydařený vstup do zápasu vedoucí bohumínského mužstva Patrik Poštulka.

Jenže Bospor nastolené tempo neudržel a svými chybami vrátil soupeře do hry. Na branku novojičínského Smolarčíka sice bleskově zareagoval F. Hanus, jenž vrátil svému týmu zpět dvougólové vedení, ale ani to svěřencům trenéra Martina Špičky nestačilo. Hosté totiž v rozmezí mezi 34. a 36. minutou dokázali srovnat!

„Nevím, jak to říct slušně. Jsme pitomci,“ soukal ze sebe po zápase Poštulka v reakci na tuto pasáž.

Bohumínští měli ještě ve druhé půli řadu šancí, Košťál dokonce trefil břevno, další branka už ale nepadla.

„Je to pro nás velké zklamání. Věřili jsme, že navážeme na venkovní výhru, ale bod je pro nás málo,“ uvedl naštvaně Poštulka. „Hrál se však velmi dobrý zápas, který se divákům musel líbit,“ dodal už smířlivěji.

Bospor Bohumín – FK Nový Jičín 3:3 (3:3)

Branky: 3. Bloksch, 14. Halaška, 26. F. Hanus – 25. Smolarčík, 34. Hajnoš, 36. Hruška. Rozhodčí: Kotala – Matějek, Laštuvka. ŽK: 3:2. Diváci: 100.

Bohumín: Švrčina – Richtár, Kodeš, Košťál, Stošek – Bloksch (81. Lišaník), Palej, F. Hanus (84. Jesch) – Latocha (57. Vaclík), Padých, Halaška (81. Siekiera). Trenér: Špička.