Bohumín v neděli karvinské dorážení na týden odrazil, když si v ne moc pohledném utkání poradil s Vítkovicemi 3:1.

„Teď nám přijdou zápasy pravdy, máme Frýdlant a Opavu B. Tady se ukáže, jak na tom jsme,“ míní vedoucí bohumínského mužstva Patrik Poštulka.

Po nedělním duelu uznal, že tentokrát vyhrál Bohumín spíš silou vůle. „Dneska nám to opravdu nešlo. Doslova jsme prospali první poločas. Musím pochválit Vítkovice, které předvedly běhavý a organizovaný výkon, mohly vést o dva tři góly. Podržel nás Švrčina v bráně,“ uznal Poštulka.

Domácím uškodilo i zranění kapitána a klíčového muže obrany Romana Košťála, který musel odstoupit ze hry. „Museli jsme do toho brzy sahat, to nám také neprospělo, ale hlavně jsme hráli špatně,“ dodal Poštulka k promrhanému poločasu, který skončil 0:1.

O přestávce v kabině tak bylo nutné zvednout hlas a vyříkat si určité věci. To zabralo, i když jen částečně. „Brzy jsme srovnali, ale po nějaké hodince zase přišla hluchá pasáž. Možná jsme si říkali, že po porážce v Novém Jičíně se vrátíme k tomu, co jsme předváděli předtím a vítězství přijde samo. Jenže samo nikdy nic nepřijde,“ upozornil Poštulka.

Nicméně ke cti domácím slouží, že se nevzdávali a pořád příkladně bojovali. V závěru zápasu dokázali rychlými góly po sobě zlomit odpor houževnatých ostravských mladíků. „Urvali jsme to na morál. Projevila se vnitřní síla mančaftu, a někdy to nebývá na škodu vyhrát po takovém průběhu. Upevní se tím vztahy uvnitř týmu,“ zakončil Poštulka. Každopádně Bohumínští vědí, že příště musí výrazně přidat.

Bospor Bohumín – MFK Vítkovice 3:1 (0:1)

Branky: 48. D. Uher, 79. Šebek, 82. Halaška – 14. Jaroň. Rozhodčí: Novák – Šujan, Janeček. ŽK: 3:1. Diváci: 250.

Bohumín: Švrčina – Ferenc, Košťál (27. D. Uher, 68. Šebek), Václavíček, Stošek – Halaška (83. Malysz), Jan Kodeš, Strojek, F. Hanus (85. L. Poštulka), Bloksch – Latocha (77. Kubinski). Trenér: Špička.


Načítám tabulku ...
Karviná B přehrála v derby Dětmarovice jasně 4:1. Pomohla si áčkovými borci.
Karviná B přehrála Dětmarovice. Ty neměly šanci
I havířovští hokejisté se museli přizpůsobit koronavirové situaci a upravují termínovku.
AZ nehraje. Přerov má covid. Režnar: Pomůže nám to