Na podzim patřil Bohumín v domácím prostředí k nejlepším týmům celé soutěže. Jenže na jaře je vše jinak. Bospor před vlastními fanoušky odehrál už tři zápasy a vytěžil z nich pouhý bod za remízu se Slavičínem.

Naposledy Bohumínští doma podlehli Kozlovicím. „Doma máme silnější soupeře než na podzim, to se teď zřejmě projevuje,“ uvažoval po zápase vedoucí domácího týmu Patrik Poštulka. „Ale obecně se trápíme v koncovce,“ dodal po porážce 1:3.

Bohumínští byli v úvodu zápasu aktivní a už po pár minutách hry je mohl poslat do vedení Kubinski, ten ale stejně jako Moskál neuspěl. Blízko gólu byl i Padých, jenže skóre zápasu otevřel až v 27. minutě kozlovický Schlehr. Když pak o necelých deset minut později skóroval Brabec, hřál hosty do kabin dvoubrankový náskok.

„Místo toho, abychom po první půli vedli 3:0, tak jsme ze dvou střel dostali dva góly,“ mrzela chabá efektivita vedoucího Bosporu. „Přesto byl výkon v prvním poločase naším nejlepším na jaře,“ dodal Poštulka.

Bohumínští šli do druhé půle s tím, že navážou na hru z první pětačtyřicetiminutovky a zkusí zlepšit koncovku. Jenže tak aktivní už nebyli a naopak ještě inkasovali z brejku. V té době bylo definitivně rozhodnuto.

V 78. minutě se sice hlavou prosadil Padých, jenž se trefil ve všech jarních zápasech, na zvrat už ale bylo pozdě. Bospor zůstal bez bodu.

Bospor Bohumín – FK Kozlovice 1:3 (0:2)

Branky: 78. Padých – 36. a 74. Brabec, 27. Schlehr. Rozhodčí: Koláček – Kolář, Hanák. ŽK: 2:3. ČK: 87. Galetka (K). Diváci: 200.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Moskál, Košťál, Švancer (14. Ferenc) – F. Hanus, Kubinski (58. Latocha), Palej, Leibl, Padých (70. Lišaník) – M. Hanus. Trenér: Špička.