Ten do Slezska dorazil s exligovým Ondřejem Kušnírem v sestavě a minimálně bod si zasloužil. „Doslova jsme utrpěli vítězství,“ oddechl si Patrik Poštulka, vedoucí bohumínského mužstva.

Bospor nepředvedl tak spolehlivý výkon jako před týdnem v Karviné. Jeho hra byla pomalá, nesourodá. „Přišlo mi, že jsme to hráli dost profesorsky,“ uznal Poštulka.

I když domácí věděli, že Bruntál přijede dobře bránit, dlouho si s jeho defenzivou nevěděli rady. „Hráli v bloku, čekali na brejky, k nim jsme je ale moc nepouštěli. Jenže sami jsme byli v útoku nepřesní. Šance tam byly, největší měl Franta Hanus, ale z ničeho jsme neskórovali a na konci půle měli štěstí,“ vybavil si Poštulka jasnou tutovku Kubičíka, který ale napodobil bohumínské střelce a také on svou šanci zazdil.

Domácí po změně stran vysvobodil bruntálský Galus, který neomylně pod břevno vlastní brány uklidil centr F. Hanuse. Branka však hosty vybičovala k většímu úsilí. Začali domácí přehrávat, ti to pro změnu zkoušeli sami na brejky a Latocha s Halaškou skutečně mohli přidat druhý gól.

Jenže nepřidali. Bruntálský Urban pak z trestného kopu trefil tyč a Bospor si oddechl. Alespoň na chvíli. „Hosté vycítili šanci, sbírali odražené balony a zatopili nám ve vápně. Kluci naštěstí vše odbránili. Bylo to o tom druhém gólu, který jsme bohužel nedali, takže jsme se třásli až do konce,“ přibližoval nervózní závěr Poštulka.

V samém závěru se v obrovské šanci objevil Šaffa, přehodil gólmana Kodeše, ale i břevno domácí brány a Bohumín tak vydřel i podruhé tři body, které ho spolu s Frýdlantem dostaly do čela tabulky.

Bospor Bohumín – Slavoj Olympia Bruntál 1:0 (0:0)

Branka: 56. vlastní Galus. Rozhodčí: Lukašík – Kaloč, Wawrzyk. ŽK: 6:3. Diváci: 400.

Bohumín: Jakub Kodeš – Ferenc (60. D. Uher), Václavíček, Košťál, Stošek – F. Hanus (80. Šebek), Palej, Strojek (69. Jan Kodeš) – Bloksch (84. Malysz), Latocha (72. Kubinski), Halaška. Trenér: Špička.

V sobotu byl v Havířově k vidění souboj hrajících trenérů, datyňského Pavla Cirkla (v zeleném) a českotěšínského Petra Joukla.
Souboj hrajících trenérů pro Joukla. Krásné Markovy nůžky nestačily
Dětmarovice braly z dalšího utkání jen bod.
Ztráta bodů. Dětmarovice zahazovaly tutovky