„Nebylo to snadné, každý od nás čekal vítězství,“ přiznal Patrik Poštulka, asistent bohumínského trenéra Martina Špičky po devátém vítězství v této sezoně.

Domácí o něm rozhodli v úvodní pětačtyřicetiminutovce, nad Bruntálem během 34 minut vedli 3:0. „První poločas jsme zvládli, dali jsme tři góly, ale zlobil i soupeř,“ konstatoval Patrik Poštulka poté, co se blýskli bohumínští bratři Kodešovi. Nejdřív Jan zblokoval útočníka Rončáka, vzápětí jeho druhý pokus zneškodnil brankář Jakub.

Zvýšit svůj náskok mohl i Bospor, ale ránu Gažiho zlikvidoval Šidlák a střele Hanuse stála v cestě tyč.

Zápas 16. kola diviize F Bospor Bohumín - SFC Opava B 1:0.
Bohumín porazil favorita z Opavy, v nastavení rozhodl Blejchař. Podívejte se

„Jak to tak bývá, pak se dostavilo uspokojení a po přestávce to už byl více boj, kdy jsme přežili i možnosti Bruntálu,“ připomenul asistent domácího kouče, že brankář Jakub Kodeš měl ve druhé půlce dost práce. Střelu Goněce vyrazil, dvakrát vychytal Hanela, ránu Blažka vykopl. Uspěl až v 86. minutě Slavík. O dvě minuty později ho pomstil Piekoś svou třetí přesnou trefou v duelu, kterou upravil výsledek na konečný stav 4:1.

„Podstatná je výhra, máme třetí v řadě, což asi nikdo před startem jara nečekal. Ale pořád je na čem pracovat,“ řekl asistent trenéra Patrik Poštulka.

Bospor je v tabulce třetí se stejným počtem 34 bodů jako druhá Opava B. Před čtvrtým Vratimovem má tříbodový náskok, na první Hlubinu jich ztrácí pět. Další zápas ho čeká v sobotu 30. března v Ostravě proti desátým Vítkovicím.

Fotbalisté Bohumína zvítězili v 17. kole divize F na hřišti Vratimova 4:2.
Bohumín rozjel jaro ve velkém stylu a už je třetí. Střelecky se uvedla posila

Divize F – 18 kolo:

FK Bospor Bohumín – Slavoj Bruntál 4:1 (3:0)

Branky: 7., 37. a 88. Piekoś, 41. Jan Kodeš – 86. Slavík. Rozhodčí: Písečný – Trigas, Janeček. ŽK: Piekoś, Noga, Sporysz, Blejchař – Goněc, Blažek, Schwarz, Slavík. Diváci: 169.

Bohumín: Jakub Kodeš – Blejchař, Václavíček, Jan Kodeš – Kubík (81. Malysz), Fulier (74. Ferenc), Hanus (74. Mooc), Bloksch (81. Kubinski), Sporysz – Piekoś, Gaži (62. Noga). Trenér: Martin Špička.