„Až je škoda, že se už soutěž blíží k závěru,“ řekl vedoucí týmu Patrik Poštulka po výhře 4:1 nad béčkem Opavy. Pro Bohumín přitom utkání nezačalo ideálně. Během rozcvičky se totiž zranil kapitán Košťál a po patnácti minutách musel odstoupit Halaška.

Domácí už v té době ale vedli 1:0. František Hanus totiž poslal míč za obranu a střelec Padých se nemýlil.

Opava B mohla srovnat, několikrát se však ukázal gólman Švrčina a pak přišly chvíle Martina Hanuse. Ten nejprve dorazil do sítě odražený míč, o minutu později zužitkoval Latochův centr a Bospor rázem vedl o tři góly.

„Směrem do útoku jsme byli nebezpeční vždy, ale neproměňovali jsme šance. Teď se nám v koncovce zase daří,“ mnul si ruce spokojený Poštulka. Jeho slova potvrdil na začátku druhé půle Latocha. Dostal balon za obranu a krásným lobem definitivně rozhodl.

Opavané snížili. Zápas se však vzhledem k teplému počasí nehrál v příliš vysokém tempu a už po Latochově trefě se spíše dohrával.

Bohumínští byli s čtvrtou výhrou v řadě navýsost spokojeni. „Hráli jsme poctivě a z bloku, jako proti Frýdlantu. Navíc nám vycházely brejky,“ uzavřel Poštulka.

Bospor Bohumín – SFC Opava B 4:1 (3:0)

Branky: 34. a 35. M. Hanus, 6. Padých, 52. Latocha – 56. Veselý. Rozhodčí: Zapletal – Šimoník, Kulička. ŽK: 2:1. Diváci: 250.

Bohumín: Švrčina – Švancer, L. Poštulka, Moskál, Ferenc – M. Hanus (70. Lišaník), Palej, F. Hanus (63. Vaclík) – Padých, Latocha, Halaška (16. Kubinski). Trenér: Špička.