S houževnatě bojujícím soupeřem sice prohrávali, nakonec ale zvládli utkání otočit. Díky gólu z poslední minuty!

„Je to šťastné vítězství,“ uznal po utkání vedoucí bohumínského mužstva Patrik Poštulka. Bospor v minulém kole dostal výprask na půdě Frýdlantu nad Ostravicí, kde prohrál vysoko 1:5. „Chtěli jsme to dnes odčinit,“ přiznal.

Šlo to ale ztuha, byť domácí začali přece jen lépe a na soupeře nastoupili nažhavení. Jako první však udeřil Vsetín, který brankou Hořelici uťal domácí tlak.

Nepříznivý stav pro domácí ale netrval dlouho a po dvou minutách vyrovnal po krásném dloubáku Halaška. Tentýž hráč mohl vzápětí skóre otočit, tentokrát ale na hostujícího gólmana nevyzrál. „Mohli jsme rozhodnout, měli jsme velké šance,“ komentoval poločasový průběh Poštulka.

Kdo ve druhé půli čekal velkou domácí převahu, nedočkal se. Hodně práce měl naopak bohumínský gólman Švrčina, který vyškrábl tvrdou ránu Surovce mimo své tyče a při Foltýnově bombě mu dokonce pomohlo břevno.

Nakonec však slavil Bospor. V poslední minutě napřáhl ke střele František Hanus, Dulík jeho pokus tečoval a míč skončil v síti nešťastného gólmana Eliáše. „Byla to velká klika,“ přiznal Poštulka. „S výsledkem jsme spokojeni, ale s předvedenou hrou už moc ne. Tři body se však počítají,“ dodal pragmaticky.

Bospor Bohumín – FC Vsetín 2:1 (1:1)

Branky: 30. Halaška, 90. F. Hanus – 28. Hořelica. Rozhodčí: Liška – Kostelník, Mikulášek. ŽK: 2:2. Diváci: 252.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Moskál, Košťál, Ferenc – Latocha (68. Lišaník), Leibl, Kubinski (57. Padych), Halaška – F. Hanus, M. Hanus (76. Baculák). Trenér: Špička.