Bohumín doma na Nový Jičín neumí, což se potvrdilo i tentokrát. Bospor se v první půli dožadoval penalty, ta se ale nepískala. Místo toho domácí v průběhu prvního poločasu přišli o dva zraněné hráče.

„První poločas byl přitom z naší strany solidní. Měli jsme tlak, ale soupeř nás prověřoval z nebezpečných brejků,” uvedl pro Deník vedoucí domácího týmu Patrik Poštulka.

Po změně stran Bospor přišel o třetího zraněného hráče a navíc inkasoval – v 70. minutě totiž udeřil z penalty Nieslanik.

Bohumín však dostal v závěru šanci přesilové hry a začal tlačit. Padých ještě nastřelil břevno, v nastaveném čase ale vyrovnal Václavíček a vypadalo to, že se body budou dělit. Jenže hra ještě pokračovala a v 94. minutě šokoval domácí Staněk.

„Soupeř byl v deseti, ale my jsme nepochopitelně inkasovali. Dnes bylo všechno špatně, nepotvrdili jsme body z venku, doma jsme zase nevyhráli, a navíc jsme přišli o tři klíčové hráče. Teď se musíme připravit na další derby v Havířově,” dodal Poštulka.

FK Bospor Bohumín – FK Nový Jičín 1:2 (0:0)

Branky: 90+3. Václavíček – 70. z pen. Nieslanik, 90+4. Staněk, ČK: 82. Gaži (NJ).

Bohumín: Jakub Kodeš – Sporysz, Václavíček, Košťál (66. Jan Kodeš), Malysz (76. Stošek) – Ptáček, Palej (30. Strojek), Hanus, Halaška (30. Kvapil) – Bloksch – Padých. Trenér: Špička.