Úvod utkání patřil hostům. Už v 7. minutě pláchl po lajně Skoupý, nacentroval na Dawida a ten otevřel skóre. Indiáni mohli vést dokonce 2:0, o druhý gól se ale připravili kuriózní situací, když Skoupý mířil do prázdné brány, jenže na čáře trefil spoluhráče Dawida stojícího v ofsajdu, od něhož se míč odrazil do sítě. Gól proto nemohl platit.

Postupně se hra vyrovnala a šance si vypracovali i domácí. „Nebylo tam moc fotbalovosti. Po zimě navíc terény nevyhovují týmům, které chtějí hrát kombinačně. Takže ani nám,“ uvedl rozmrzele hostující kouč Miroslav Matušovič.

Podobně hovořil po zápase i vedoucí domácího Bosporu Patrik Poštulka. „Bylo to hodně bojovné utkání,“ potvrdil.

Jelikož se jednalo o derby, na hřišti se hodně jiskřilo. „Hráli tvrdě, stejně jako my. Je to derby a je to v pořádku. Ale je třeba, aby šly emoce stranou. Podle mě měl ten zápas všechno, co by měl mít,“ konstatoval Matušovič.

I po přestávce se hrál vyrovnaný souboj s šancemi na obou stranách. Bohumín v 69. minutě dostal míč do sítě, ovšem Košťál stál v ofsajdu.

Přesto se Bospor dočkal, a to patnáct minut před koncem, kdy s pomocí tyče srovnal Padých. „Potom jsme měli i další šance. Měli jsme je proměnit. Tam se to lámalo,“ uvědomoval si Poštulka.

V derby se jiskřilo od kopaček.Zdroj: Michal Chadim

V 86. minutě přišlo rozuzlení zápasu. Po Försterově přímém kopu se odrazil míč ke Klejnotovi a ten střelou na bližší tyč nachytal gólmana Švrčinu na hruškách – 1:2. „Bylo to o srdíčku a jsem rád, že máme tři body,“ chválil Matušovič své svěřence.

Naopak Bohumínští ví, že musí přidat v koncovce, která je v derby několikrát zradila. „Trápíme se v ofenzivě, chybí nám taková ta lehkost z podzimu. Musíme na tom pořád pracovat,“ uzavřel zajímavé nedělní utkání Patrik Poštulka.

Bospor Bohumín – MFK Havířov 1:2 (0:1)

Branky: 74. Padých – 7. Dawid, 85. Klejnot. Rozhodčí: Sivera – Kotala, Broskevič. ŽK: 3:5. Diváci: 250.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Moskál, Košťál, Švancer – Latocha (63. Kubinski), Palej, Leibl, Padých – F. Hanus – Lišaník (80. Ferenc). Trenér: Špička.

Havířov: Směták – Chlopek, MackDonald, Zbavitel – Klejnot, Zupko, L. Skoupý, Velčovský (81. Vrubel) – Dawid (88. Bajzath), Malcharek (90. Baran), Förster. Trenér: Matušovič.