„Se sezonou jsme nadmíru spokojeni. Chtěli jsme sice padesát bodů, což nám o jeden bod uteklo, ale v regionálním měření jsme dopadli nejlépe,“ uvedl vedoucí týmu Patrik Poštulka.

Bohumínští v závěrečném kole přivítali poslední Ústí a na svého soupeře vlétli. Už v šesté minutě po úniku otevřel skóre Padých a o pět minut později se z dorážky trefil Vaclík. Nikoho by v té chvíli nenapadlo, že to bude ještě drama.

Jenže Ústí začalo kousat a po třech minutách snížilo. „Vedení nás uspokojilo, soupeř začal hrát velmi dobře, my jsme mu to navíc umožnili,“ dodal Poštulka.

Ve druhé půli šli hosté několikrát sami na bránu a dokonce nastřelili břevno. Mírné uklidnění svou druhou brankou přinesl Vaclík, jenže Ústí se rychle zase dostalo na dostřel jedné branky.

Definitivní rozhodnutí tak přišlo až v úplném závěru, kdy se podruhé v zápase trefil domácí kanonýr Padých a upravil na konečných 4:2.

„Bylo to drama se šťastným koncem,“ oddechl si po zápase Poštulka. „Ale kdyby to bylo 4:4, tak by nikdo nemohl říct ani Ň,“ dodal. Bospor však ukázal více zkušeností, větší kvalitu a úspěšnou sezonu zakončil výhrou.

Bospor Bohumín – Sokol Ústí 4:2 (2:1)

Branky: 6. a 89. Padých, 11. a 65. R. Vaclík – 14. Sencovici, 71. Smítal. Rozhodčí: Řezníček – Svoboda, Folvarčný. ŽK: 3:2. Diváci: 100.

Bohumín: Moláček – Ferenc (46. Cieslawski), L. Poštulka, Moskál, Švancer – Padých, Palej, Kubinski (29. F. Hanus), R. Vaclík (74. Leibl), Latocha – M. Hanus. Trenér: Špička.