Bospor naposledy doma porazil silný Frýdlant nad Ostravicí a formu chtěl potvrdit i ve Vsetíně. Hosté se v desáté minutě díky úniku Padýcha sice dostali do vedení, Valaši ale bleskově srovnali a ještě do přestávky skóre zvrátili na svou stranu.

„Naštěstí to bylo jen o gól. První poločas od nás totiž nebyl moc dobrý,“ uvedl vedoucí Bosporu Patrik Poštulka. „Odehráli jsme ho laxně, hořeli jsme v obraně,“ upřesnil.

Bohumínští si ale nedobrý výkon v kabině vyříkali, udělali dvě změny v sestavě a na hřišti to bylo znát. „Ano, druhá půle už byla lepší,“ pokračoval v komentáři zápasu Poštulka. Přesně po hodině hry zhruba z pětadvaceti metrů poslal šajtlí míč na bránu Palej, který napálil šibenici a vyrovnal na 2:2.

O osudu utkání rozhodla 63. minuta. Domácí Matůš totiž ve vápně bezdůvodně udeřil do břicha jednoho z hostujících hráčů, dostal červenou kartu a z penalty otočil skóre svou druhou branku Padých.

Bospor měl i několik dalších šancí a brejků, žádný z nich ale nedotáhl. „Kdybychom dali na 4:2, byl by klid, takto to stále bylo drama,“ uvedl Poštulka. Vsetín totiž v závěru zahrával dva nebezpečné rohové kopy, Bohumínští ale tlak soupeře přečkali a těsnou výhru už uhájili.

FC Vsetín – Bospor Bohumín 2:3 (2:1)

Branky: 11. Bublák, 42. Hořelica – 10. a 64. z pen. Padých, 60. Palej. Rozhodčí: Vrťo – Kotala, Částečka. ŽK: 4:1. ČK: 63. Matúš (V). Diváci: 150.

Bohumín: Švrčina – Cieslawski (46. L. Poštulka), Koštál, Moskál (46. Švancer), Ferenc – Halaška, Palej, F. Hanus, Padých – M. Hanus, Latocha (73. Lišaník). Trenér: Špička.