Bospor prohrál tři zápasy v řadě a chtěl už konečně zabrat. To se mu povedlo, i když domácí Olomouc šla v utkání do vedení. Skóre utkání otevřel v 52. minutě domácí Rajnoha, Bohumínští však zvládli výsledek zvrátit na svou stranu.

„Jsme spokojeni s body i s tím, že jsme zlomili sérii porážek. Byla už dlouhá,“ uvedl vedoucí hostujícího týmu Patrik Poštulka.

Bohumím vstoupil do utkání, které se hrálo na těžkém terénu, dobře. Svěřenci trenéra Martina Špičky kombinovali, trápila je však špatná finální fáze.

Leibl s Palejem navíc museli kvůli zranění brzy střídat, a když Olomouc na začátku druhé půle udeřila po rychlém rozehrání standardní situace, vypadalo to s hosty zle nedobře. „Zaspali jsme,“ komentoval Poštulka úvodní gól Holice.

Jenže Bohumín měl v sestavě Milana Halašku, který se poprvé od únorové operace břicha objevil v základní sestavě, a nasál velký střelecký apetit. Tři minuty po domácí brance krásným lobem srovnal a v 78. minutě poslal hosty po povedené kličce do vedení.

O dvě minuty později se z dalšího brejku prosadil Martin Hanus a vzápětí završil hostující kanonádu po dorážce z rohu Košťál. Hanáci už se z šoku nevzpamatovali.

„Ulevilo se nám, byl to náročný zápas. František Hanus navíc dohrával se zraněním, ale silou vůle jsme to zvládli,“ potěšil vítězný obrat a tříbodový zisk Poštulku.

HFK Olomouc – Bospor Bohumín 1:4 (0:0)

Branky: 52. Rajnoha – 55. a 79. Halaška, 81. M. Hanus, 83. Košťál. Rozhodčí: Svoboda – Müller, Ehrenberger. ŽK: 2:0. Diváci: 80.

Bohumín: Švrčina – Moskál, Košťál, Ferenc – Leibl (29. Cieslawski), Palej (46. L. Poštulka), M. Hanus, F. Hanus – Halaška (82. Lišaník), Latocha, Padých. Trenér: Špička.