„Jony, my v Bohumíně jsme všichni s tebou! Drž se, naše devítko!“ vzkázali z FK Bospor jedenadvacetiletému útočníkovi, který v zimě přišel z divizního MFK Havířov a na dresu nosí číslo 9, na sociálních sítích i v jeho rodné polštině.

„Posíláme Jonymu do nemocnice spoustu pozdravů a na dálku i hodně sil. Myslíme na něj. Nezbývá než mu přát co nejrychlejší uzdravení a doufáme, že co nejdříve zase bude mezi námi. Výhra patří jemu, vždyť se na ní i vítězným gólem podílel,“ řekl obránce Jan Kodeš za celý tým Bosporu.

Co se vlastně v neděli stalo?

„Všechno se seběhlo rychle. Ondřej Kubík poslal míč sprintujícímu útočníkovi do běhu, polská posila Bosporu se po pár krocích ve vápně opřela pravačkou do balonu a v tu ránu ze strany přiletěla ve ‚šprajcu‘ kopačka krnovského Igbinoby. A neštěstí bylo na světě. Ozvalo se zlověstné prasknutí, a byť sudí Ganaj všechno hodnotil jako čistý souboj a odkop od brány, tak gestikulace borců na trávníku svědčila o vážnosti situace,“ popsal celou situaci na svém webu FK Bospor.

Výsledek souboje? Zlomená holenní kost. První pomoc zraněnému Piekośovi před příjezdem rychlé záchranné služby ihned poskytl lékař klubu, traumatolog MUDr. Ivo Kopáček, s pomocí boumínských brankářů a zároveň profesionálních hasičů Jakuba Kodeše a Daniela Chvěji, vedoucího mužstva Jaroslava Kubinského i obránce Jana Kodeše.

Zápas 19.. kola krajského přeboru Kobeřice - Český Těšín 1:3.
Český Těšín nechal vyniknout brankáře Oldřišova, ten si v závěru dal vlastní gól

„Všem, kteří se starali o Jonyho, bych moc rád poděkoval. Byla to perfektně odvedená práce, kluci jsou fakt profíci – nejen náš skvělý doktor, ale i oba gólmani, hasiči. Udělalo se maximum, aby o něj bylo dobře postaráno. Samozřejmě mu přejeme brzké uzdravení a všichni na něj myslíme. Úplně to všem zkalilo radost z dobrého výkonu a tří bodů,“ uvedl předseda FK Bospor Lukáš Fluxa.

Na hřišti se rozhozený Bohumín vzpamatoval až po přestávce. „Po herní stránce jsme předvedli nejpovedenější výkon jara. Mohli a měli jsme duel rozhodnout dřív, šance jsme si vytvářeli. Naneštěstí zranění nás pak zbrzdilo. Bohužel, stalo se, držíme Jonymu palce, ať se vrátí brzy a zdravý,“ řekl Patrik Poštulka, asistent domácího trenéra Martina Špičky.

Fotbalová příprava na jaro: Těrlicko 2022 - Dolní Datyně 1:3.
Od senzace je dělilo 33 minut, pak Dolní Datyně selhaly a lídr jim dal výprask

Uspěl až Ondřej Kubík, který v 72. minutě zvýšil na 2:0. „Zaplaťpánbůh za gól z půlky, bylo to vysvobození, mohlo se to vyvinout všelijak,“ oddechl si bohumínský asistent. Další oslabení jeho týmu pak přišlo v 78. minutě, kdy hřiště opustil útočník Martin Gaži s poraněným kolenem.

„V Bohumíně to bohužel na body nestačilo, hráči soupeře přejeme brzké uzdravení,“ vzkázal FK Kofola Krnov, který je v divizní tabulce desátý, na svém facebooku zraněnému Piekośovi.

Bohumín je třetí, další zápas ho čeká v neděli 21. dubna na hřišti sedmého Bílovce.

Zápas 21. kola krajského přeboru Slavia Orlová - Krásné Pole 5:3.
Jako na střelnici. Orlová hrála útočný fotbal, za každý gól hosty ihned trestala

Divize F – 21. kolo:

FK Bospor Bohumín – FK Kofola Krnov 2:0 (1:0),

Branky: 1. Piekoś, 72. Kubík. Rozhodčí: Ganaj – Banot, Mankovecký. ŽK: Swiech, Igbinoba (oba Krnov). Diváci: 220.

Bohumín: Jakub Kodeš – Blejchař, Václavíček, Jan Kodeš – Kubík, Fulier (60. Ferenc), Karčmář, Mooc (78. Malysz), Bloksch – Hanus, Piekoś (39. Gaži, 78. Kubinski). Trenér: Martin Špička.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...