Bospor zvítězil v Novém Jičíně a minulý týden doma prorazil i HFK Olomouc. Svěřenci Martina Špičky se zdáli být ve formě a tu chtěli potvrdit i na půdě Frýdlantu. Na beskydský klub ale nestačili.

„Z naší strany to byl výbuch. Až na pár světlých momentů jsme nic nepředvedli,“ komentoval průběh utkání vedoucí Bohumína Patrik Poštulka. Už ve třetí minutě otevřel skóre hry po rohovém kopu hlavou kapitán Hrdlička a o pět minut později zvyšoval Velička.

Bospor v první půli nevymyslel vůbec nic a zaslouženě prohrával. Jenže zlepšení se nedostavilo ani po přestávce.

„Něco jsme si v kabině řekli, trochu jsme se zvedli, ale srazila nás zbytečná penalta,“ okomentoval Poštulka situaci z 66. minuty. „Bylo prakticky po zápase, Frýdlant si to pak už užíval,“ dodal vedoucí hostujícího týmu.

Malou naději sice vykřesal střídající Padych, poté ale dvakrát udeřil Velička, který Švrčinovi nasázel hattrick. „Přijeli jsme sem jako na nějaký výlet. Hrát chtěli tři nebo čtyři kluci, zbytek se na to vykašlal. Frýdlant měl větší chuť,“ uzavřel Poštulka.

BFK Frýdlant n. O. – Bospor Bohumín 5:1 (2:0)

Branky: 8., 75. a 80. Velička, 3. a 66. z pen. Hrdlička – 72. Padych. Rozhodčí: Trigas – Lukašík, Kaloč. ŽK: 3:3. Diváci: 380.

Bohumín: Švrčina – Moskál (68. Kubinski), Sittek, Košťál, Ferenc – Halaška, F. Hanus (78. Poštulka), Leibl, Latocha (65. Padych) – Lišaník, M. Hanus. Trenér: Špička.