Po konci v Baníku se potuloval po nižších soutěžích, působil doma i na Slovensku a od začátku letošního ročníku hraje za divizní Dětmarovice. „Měl jsem vleklé zranění kolene, dával jsem se tři měsíce do pořádku a začal jsem trénovat až těsně před sezonou,“ řekl šestadvacetiletý útočník, který před příchodem do Dětmarovic působil v druholigovém slovenském Bardejově.

Staško debutoval v nejvyšší lize ještě mladý, tehdy mu dal šanci kouč Baníku Martin Pulpit. „Bylo to super, měl jsem devatenáct let. Nastupovali tam mladí a já jsem odehrál celý půlrok, ale neprosadil jsem se. Mrzí mě to, ovšem takový je fotbal. Kdo ví, možná jsem tomu mohl dát víc,“ vzpomíná na prvoligovou zkušenost, po které hrál třeba i za Frýdek-Místek.

Dětmarovice se výhry znovu nedočkaly.
Dětmarovice sahaly po bodu, v závěru ale padly

Do Dětmarovic ho přivedli kamarádi. „Ptali se, jestli nemám zájem rozehrát se po zranění. Tak jsem to zkusil,“ říká autor letošních pěti branek. „Moc spokojený nejsem, pět gólů není nic moc. Za polovinu sezony bych jich chtěl aspoň deset,“ dodal.

Dětmarovice mají zajímavě poskládaný kádr, kromě Staška v něm působí třeba i Tomáš Mičola. Letos se jim ale výsledkově nedaří a pohybují se ve spodních patrech tabulky. „Hrajeme docela dobře, ale nesbíráme body. Věřím však, že se to zlepší,“ komentuje Staško dosavadní průběh sezony.

Basketbalisté Sokola třetí výhru nepřidali.
Druhý výjezd už sokolům nevyšel

Co bude dál, to útočník s dvanácti ligovými starty v tuto chvíli netuší. „Pokud mi bude držet koleno a budu hrát dobře, tak bych se mohl vrátit výš,“ přemýšlel v úvodu sezony. O pár měsíců později ale přiznal, že stále neví, co s ním po podzimu bude. „Zdravotní problémy už mě ale neomezují, je to lepší a lepší,“ dodal.

Úroveň divize Staška příjemně překvapila. „Je tady plno dobrých fotbalistů,“ říká. S působením ve čtvrté nejvyšší soutěži ale souvisí i jiné starosti, které dříve řešit nemusel. „Hledám si práci. A jestli se někam posunu? To netuším, uvidíme, co se mnou bude,“ uzavřel forvard Dětmarovic.

Bohumínu se v divizi dál daří.
Bohumín přidal čtvrtou výhru v řadě. Opět řádil Padých
Sám v srdci New Yorku a s konfetami nad hlavou. I to zažil novinář Jiří Krušina po boku zpěváka Karla Gotta.
Seriál Deníku: Karel Gott očima novináře Jiřího Krušiny