Úvod utkání byl totiž velmi divoký. Domácí šli už v páté minutě do vedení a o minutu později navíc vyfasoval červenou kartu dětmarovický gólman Kotrla, jenž fauloval mimo šestnáctku a musel předčasně do sprch.

Kouč hostí Josef Jadrný jej však neměl kým nahradit, neboť další gólman k dispozici zrovna pro tento zápas nebyl. A tak šel mezi tři tyče záložník David Egri. „Můžu ho jen pochválit, poradil si s tím dobře,“ řekl trenér Jadrný.

Po prvním poločase domácí vedli 3:0, po pauze se ale obraz hry změnil. „Něco jsme si v kabině řekli. I když to s námi vypadalo špatně, tak se domácí nakonec ještě báli o výsledek,“ dodal Jadrný.

První gól hostů dal Staško, jenž navázal na dvě trefy z derby proti Havířovu. Patnáct minut před koncem se navíc trefil Martin Macko a bylo zaděláno na drama. „V deseti jsme je vůbec do ničeho nepustili. Kdybychom hráli celou dobu jako druhý poločas, tak by to dopadlo úplně jinak,“ hodnotil průběh zápasu Jadrný. „Kluci to vydrželi fyzicky, za druhý poločas je musím jednoznačně pochválit,“ uznal.

Hosté se hnali za vyrovnáním, velkou šanci měli třeba Škuta nebo R. Macko, ten ale přehodil gólmana i jeho svatyni. Dětmarovice tak z Bruntálu nakonec odjely s prázdnou.

SO Bruntál – SK Dětmarovice 3:2 (3:0)

Branky: 5. Urban, 28. Hrabovský, 45. Kyselý – 57. Staško, 75. M. Macko. Rozhodčí: Dudek – Kontoršikov, Trigas. ŽK: 2:3. ČK: 6. Kotrla (D). Diváci: 250.

Dětmarovice: Kotrla – Uher, Škuta, Harazin, Jahic (84. J. Ligocký) – M. Macko, Leibl, Mičola, R. Macko, Egri – Staško. Trenér: Jadrný.