„Jsem za to rád, protože nás čekal další náročný soupeř v řadě a my po tom Bohumínu nutně potřebovali zabrat,“ oddechl si trenér Dětmarovic Josef Jadrný, jenž mohl poprvé v sezoně poslat do hry i Derricka Mensaha, kterého klub zaregistroval na poslední chvíli. „Hrál poprvé, takže se ještě musí přizpůsobit,“ přiznal po utkání Jadrný.

Jeho tým dostal už v 6. minutě možnost kopat pokutový kop, ale brankář Směták ho chytil a Staško se stal od začátku sezony už čtvrtým neúspěšným exekutorem dětmarovické penalty! „To je něco neuvěřitelného. Diváci si už z toho dělají legraci. Rozhodl jsem se na penaltu už nikoho neurčovat. Ať to kope, kdo se zrovna na to bude cítit,“ mávl rezignovaně rukou Jadrný.

Tento moment logicky povzbudil Indiány, kteří byli jistější na míči, skóre se ale nezměnilo. „Přijde mi, že si kluci v určitých momentech dávají přednost, kdo nakonec vystřelí. Šance máme v každém zápase, ale ta koncovka,“ bědoval vedoucí havířovského mužstva Bronislav Cwiekala nad produkcí svého týmu.

V okresním derby byly šťastnější Dětmarovice (v bílém), které zdolaly Havířov 2:1.Zdroj: Jakub Pryček

Bezbrankový stav tak protrhl až domácí Jež a otřesení hosté inkasovali za dalších pět minut znovu po krásné individuální akci R. Macka, který trefil přesně – 2:0. „Nevyvarujeme se chyb a výpadků koncentrace. Máme tlak, ale přijde hluchá pasáž jako v Dětmarovicích a najednou prohráváme o dva góly,“ kroutil hlavou Cwiekala.

Havířov pak začal ve snaze tlačit se kupředu logicky otvírat zadní vrátka, do nichž se domácí pokoušeli chodit. „Vůbec nám ale nevycházela přečíslení a další gól jsme nepřidali, i když Staško, Tomáš nebo Jež šli prakticky sami na bránu,“ zlobil se Jadrný.

Místo uklidnění stavu tak zažili diváci drama, neboť tlačící Havířov se korekce nakonec dočkal a po Nogově snížení měl ještě tři minuty na srovnání.

„Už jsme to naštěstí ubránili,“ ulevilo se Jadrnému. „Snížení přišlo bohužel pozdě. Podle mě jsme byli herně lepší, jenže počítají se body, a ty nemáme,“ pokrčil rameny Cwiekala.

SK Dětmarovice – MFK Havířov 2:1 (0:0)

Branky: 53. Jež, 58. R. Macko – 87. Noga. Rozhodčí: Heger – Ehrenberger, Macrineanu. ŽK: 4:4. Diváci: 321.

Dětmarovice: Majerczyk – Leibl, Hrtánek (69. K. Skoupý), MackDonald, J. Uher – Jež (71. Zach), Mensah (80. Holec), Ciku, R. Macko – Tomáš (74. Řapek), Staško. Trenér: Jadrný.

Havířov: Směták – Podešva, Bányácski, L. Skoupý, Dawid (62. Zbavitel) – Förster (80. Noga), Zupko, Klejnot – Malcharek (67. Kisza), Wojnar, Chlopek (80. Krajčo). Trenér: Matušovič.

Házenkáři Karviné (v bílém) si doma na úvod extraligy poradili s Jičínem 27:26.
Vítězný vstup Baníku Karviná do extraligy. Bez nervů to ale nebylo
Kanonýr Stonavy Josef Zoller se raduje z jednoho ze svých dvou gólů do sítě rivala.
Souboj o první místo v Orlové vyhrála Stonava. Bombarďák Zoller opět udeřil