Hostující Indiáni brzy vedli, Bospor ale ve druhé půli srovnal. Když už se zdálo, že si oba týmy rozdělí po bodu, udeřil hostující Jan Klejnot, jenž v 85. minutě střelou na bližší tyč překvapil bohumínského gólmana Švrčinu.

„Myslím, že čekal, že to budu dávat pod sebe. Udělal úkrok do strany a nechal mi tam trochu volného místa,“ okomentoval Klejnot klíčový moment utkání.

Myslíte, že to podcenil?

Možná trochu jo. Ale nejsem brankář, abych to hodnotil.

Díky vaší trefě máte tři body. Byl to těžký zápas?

Moc jsme nevěděli, co od toho čekat. Připravovali jsme se na umělce a bylo to první ostré utkání na trávě. Podle toho to taky vypadalo, kombinačně se ani jeden tým nedostal na to, co má nacvičené. Bylo to hodně bojovné a vyostřené.

Bolelo to?

Šlo vidět, že je to derby, oba týmy do toho šly naplno a nikdo nechtěl soupeři nechat nic zadarmo. Bylo to cítit na každém kroku.

Co podle vás nakonec rozhodlo?

Štěstí. Jim to spadlo na tyčku, zato mě těsně vedle tyčky. Na šance to byl remízový zápas. Na začátku jsme si však řekli, že nic jiného než tři body nebereme. Šli jsme si za nimi.

Pomůže vám výhra v derby do dalších jarních bojů?

Myslím, že hodně, hlavně po psychické stránce. Byl to důležitý zápas, hrálo se o důležité body. Na podzim jsme toho venku moc neuhráli a toto jsou zlaté body, od kterých se můžeme odrazit do celého jarního cyklu.