Bospor i Indiáni do utkání vstupovali posilnění výhrami v minulém kole. Derby aktivněji začali hosté, kteří pohrozili šancí Chlopka. Jenže to od nich bylo na nějakou dobu všechno.

V sedmé minutě pak Padých vystihl chybné hostující rozehrávky a otevřel skóre zápasu. A o dvacet minut později se odehrál další klíčový moment. Unikajícího Padýcha zastavil hrající kouč MFK Miroslav Matušovič, který musel jít do sprch.

Karel Gott
Hudební učitelé z regionu: Karel do učebnic patří. Bez debat! Co myslíte vy?

„Že jsme, na rozdíl od domácích, dostali tolik žlutých a ještě červenou? Radši se k tomu nebudu vyjadřovat,“ uvedl. „Podle mě byla jasná,“ opáčil vedoucí domácí lavičky Patrik Poštulka.

Bohumín hrál dlouhou přesilovku, soupeř ale statečně vzdoroval. „Byli silní na míči,“ uvedl na havířovskou adresu Poštulka. Své svěřence pochválil i vyloučený Matušovič: „Kluci nesložili zbraně, neskutečně dřeli a vůbec nebyli horší.“

Divizní derby Bohumín - Havířov (v růžovém).Zdroj: Tadeáš Bednarz

Těsný stav vydržel až do 62. minuty. Jesch vyslal do úniku Halašku, který přehodil Přibyla a definitivně rozhodl. „Škoda, že jsme nerozhodli už dříve, měli jsme další šance, dali jsme i dvě břevna, ale hlavní je, že jsme vyhráli,“ okomentoval Poštulka první domácí triumf Bosporu v letošní sezoně. „Konečně jsme se fanouškům ukázali,“ oddechl si.

Hlavy ale nevěšeli ani Indiáni. „Udělali jsme sice dvě chyby, za které jsme byli potrestáni, ale to si zhodnotíme za zavřenými dveřmi jen proto, abychom je příště neopakovali,“ uvedl Matušovič. „Hráli jsme jako tým a jsem na kluky hrdý,“ uzavřel sobotní derby hrající kouč MFK.

Bospor Bohumín – MFK Havířov 2:0 (1:0)

Branky: 7. Padých, 62. Halaška. Rozhodčí: Kontoršikov – Vlk, Mikulášek. ŽK: 1:6. ČK: 27. Matušovič (H). Diváci: 100.

Bohumín: Švrčina – Ferenc, Kodeš, Košťál, Stošek – Siekiera (61. F. Hanus), Bloksch, Jesch (81. Richtár), Halaška (85. Kubinski) – Padých (79. Palej), Lišaník (75. Latocha). Trenér: Špička.

Havířov: Přibyl – Podešva, Matušovič, L. Skoupý, Zbavitel (62. Heller) – Klejnot, Förster, Zupko – Chlopek (85. Noga), Stanojkovič (66. Dawid), Velčovský. Trenér: Matušovič.

12. kolo FORTUNA:LIGY: Sparta Praha - MFK Karviná 4:0 (1:0)
Senzace se nekonala. Karviná veze z Letné „čtverec“
Datyním se přestalo dařit. Navíc je sužuje marodka.
Gól do šatny i z šatny. Datyně prohrály