Utkání výrazně ovlivnila desátá minuta. Domácí brankář Kotrla totiž nesmyslně vyběhl mimo své území, ještě nesmyslněji fauloval a po zásluze viděl červenou kartu. Podobně hloupě se nechal vyloučit už v Bruntále, což pořádně naštvalo dětmarovického kouče Josefa Jadrného. „To už je pomalu na psychologa. Budeme to řešit. Byly to navíc zápasy, ve kterých jsme mohli bodovat,“ uvedl.

I v deseti ale domácí odehráli dobrý zápas. „Hráči bojovali se ctí. Proti mladému a běhavému týmu Karviné to zvládli,“ pochválil své svěřence Jadrný.

V první půli branka nepadla, a tak se skóre poprvé měnilo až v 53. minutě, kdy se asi z pětadvaceti metrů prosadil parádní střelou karvinský Želizko.

Hosté drželi vedení do 75. minuty, pak ale udeřil střídající Zach a bylo srovnáno. Zdálo se, že zápas spěje k nerozhodnému stavu, tři minuty před koncem se však po rohovém kopu prosadil hostující Hladík a všechny body odjely do nedaleké Karviné.

Derby v divizi dopadlo lépe pro karvinskou rezervu (ve žlutém), která loupila v Dětmarovicích.Zdroj: Tadeáš Bednarz

„Domácí odehráli i v deseti výborný zápas,“ pochválil svého soupeře trenér karvinské rezervy Čestmír Kročil. „Zatáhli se. My jsme sice měli územní převahu, ale měli jsme problém se k nim dostat,“ dodal.

Závěrečné minuty vyhecovaného derby, které sledovaly přes tři stovky fanoušků, byly pro domácí kruté. „Vybojovali jsme to, ale oni si nezasloužili prohrát,“ uznal Kročil. „Když jsme tak dlouho zvládli hrát vyrovnaný zápas, tak to na konci hodně mrzelo,“ doplnil svého kolegu Jadrný.

SK Dětmarovice – MFK Karviná B 1:2 (1:2)

Branky: 75. Zach – 53. Želizko, 88. Hladík. Rozhodčí: Krondráf – Fabeš, Kološ. ŽK: 4:1. ČK: 10. Kotrla (D). Diváci: 328.

Dětmarovice: Kotrla – Nitka (11. Stach), K. Skoupý, Leibl, R. Macko – Egri (71. Stach), Mičola, Škuta, M. Macko – Řapek, Staško. Trenér: Jadrný.

Karviná B: Neuman – Hejda, Mrózek, Dreksa (64. Hujo), Kaczmarczyk – Wenglorz (75. Kusyn), Greguš, Seriš, Vlachovský (46. Želizko), Bielan (84. Motyčka) – Hladík (90. Ceniga). Trenér: Kročil.