Před pár dny vyhráli nad soupeřem v poháru, v neděli už v rámci divize. Zatímco v poháru byly na šance lepší Dětmarovice, nyní měl více ze hry Havířov. „Byl to však těžký zápas. Šlo vidět, že máme v nohách třetí utkání v týdnu a kluci docela tahali nohy. Hlavně středeční utkání s Petřkovicemi nás stálo hodně sil,“ uznal hrající kouč Indiánů Miroslav Matušovič.

Vadila mu pomalá hra bez elánu. „Umíme být živější. Dneska to bylo takové ospalé. Představoval bych si to samozřejmě jinak, ale mám pro to pochopení. Z naší strany to bylo především o vůli a výhra nad kvalitním soupeřem je cenná,“ těšily jej tři body.

Dětmarovický nováček nehrál špatně a favorita potrápil. Po vlastním gólu Hrtánka, který tentokrát neměl svůj den, přišel zlomový okamžik ve 41. minutě, kdy se na sólový únik vydal Ristovský, ale sám proti gólmanovi Smětákovi nedal. „Dát domácím branku do šatny, to by oba celky byly v úplně jiném rozpoložení,“ zalitoval hostující trenér Josef Jadrný.

Férově uznal, že soupeř měl více šancí, a tak vyhrál zaslouženě. „Třeba v poháru jsme vyhráli na šance 6:2 my. Dneska to bylo naopak. To mě spíš hodně štve fakt, že jsme soupeři tři góly darovali po hrubkách v defenzivě. Přitom víme, jak umí Míra Matušovič dobře kopat standardky. A my dva góly dostaneme po rozích a na ten další Havířovu vyloženě namažeme. Ale zase mě těší, že jsme to za stavu 3:0 zdramatizovali a dotáhli se na 3:2,“ potěšilo Jadrného aspoň něco.

Poslední gól v nastavení do prázdné dětmarovické brány už nic neřešil. Hosté riskovali a na roh se vydal i gólman Jakub Stach, starší bratr Davida, který chytá nedaleko krajský přebor v Dolních Datyních.

„Nebylo to z naší strany tragické, ale chválit taky nemůžu. Čtyři góly v naší síti, to se nám zase tak často nestává, spíš vůbec. Ale když vyrobíme individuální chyby, tak se nelze divit,“ pokrčil rameny Jadrný, jemuž chyběli ofenzivní hráči základu Tomáš s Kuruštou.

Domácí po výprasku v Heřmanicích zapsali důležitou výhru. „Kluci to odmakali, za to jim náleží dík. Nevzdali se. Poděkování patří i lidem, kteří nás přišli podpořit,“ dodal Matušovič směrem ke čtyřem stovkám diváků a ihned po zápase odjel do sousední Karviné komentovat přímý televizní přenos FORTUNA:LIGY mezi Karvinou a Plzní.

MFK Havířov – SK Dětmarovice 4:2 (1:0)

Branky: 32. vlastní Hrtánek, 60. Wojnar, 77. Hottek, 90+2. Zupko – 81. a 85. Škuta. Rozhodčí: Zavřel – Šamaj, Kouřílek. ŽK: 2:1. Diváci: 410.

Havířov: Směták – Macík, Hottek, Igbinoba – Guendouze (65. Bujok), Wojnar (75. Bajzáth), Zupko, Klejnot – Matušovič (56. L. Skoupý), Bibaku, Dawid. Trenér: Matušovič.

Dětmarovice: Stach – Derík, Hrtánek, K. Skoupý, Alič – Uher (69. Kondziolka), Mleziva, Ristovský (72. Kocián), Škuta, Macko (69. Nitka) – Pospěch. Trenér: Jadrný.