V minulém utkání porazili Dětmarovičtí vysoko Ústí (6:0), tentokrát ale mohli na střelecké hody zapomenout, Bruntál je poněkud těžší oříšek a z jeho horké půdy se body vozí těžko.

Pátý tým tabulky letos doma ještě nepohrál a pouze dvakrát remizoval. „O to je ten náš bod cennější,“ řekl po utkání spokojený kouč hostí Josef Jadrný.

Dětmarovice do utkání vstoupily skvěle a už v 11. minutě je poslal po rychlém přečíslení do vedení M. Macko. „Takový úvod asi nečekal nikdo,“ přiznal Jadrný, že rychlá branka domácí zaskočila. Byl to totiž právě Bruntál, kdo do svého soupeře od úvodních minut bušil.

Ve 23. minutě však bylo po vlastním gólu Hrtánka srovnáno a po necelé hodině hry se Bruntál dostal dokonce do vedení. To už Dětmarovice hrály v deseti. Na začátku druhé půle totiž přišly o vyloučeného K. Skoupého a věděly, že je čeká tvrdá dřina.

„Přesto si myslím, že jsme ve druhé půli byli herně lepší,“ pochválil své svěřence za dobrý výkon Jadrný. Aktivita se Dětmarovicícm skutečně vyplatila, necelých sedm minut před koncem se po krásné akci prosadil Řapek a vystřelil svému týmu konečnou remízu. „Tady je těžké bodovat, to vědí všichni. Navíc v deseti. Ten bod má cenu tří,“ dodal kouč hostů.

SO Bruntál – SK Dětmarovice 2:2 (1:1)

Branky: 23. vlastní Hrtánek, 58. Kovařík – 11. M. Macko, 84. Řapek. Rozhodčí: Mankovecký – Krupa, Vrťo. ŽK: 3:0. ČK: 48. K. Skoupý (D). Diváci: 410.

Dětmarovice: Kotrla – Frébort, Hrtánek, Skoupý, Gřegoř – R. Macko, Škuta, Mičola, M. Macko (67. Egri) – Puchel, Řapek. Trenér: Jadrný.