Dětmarovičtí začali dobře a z úvodních čtyř duelů třikrát vyhráli. Pak ale taky přišla série, kdy třikrát v řadě vysoko padli. „Začátek jsme měli výborný. Ale zatím nemáme vyrovnané výkony, to bychom chtěli změnit, snad se to ustálí,“ přeje si Jadrný.

Elán nováčka

„Na startu jsme měli nováčkovské nadšení, byl tam velký elán. Potom ale přišla nějaká zranění, taky lepší týmy. Pořád jsme se učili a stále se učíme,“ upozornil kouč, který před časem dostal se svým kolegou Lubomírem Vlkem do MSFL sousední Orlovou.

Dětmarovický Martin Macko (vpravo) ve vzdušném souboji.

Jadrného tým trápila v závěru podzimu rozsáhlá marodka. Mimo hru byl například kapitán Tomáš Hrtánek, ke kterému brzy přibyli další. „Měli jsme třeba i šest zraněných na zápas. To jsem ještě nezažil,“ přiznal Jadrný.

„Někteří hráči chtěli hrát i přes zranění, ale třeba už o poločase jsme je museli střídat,“ dodal kouč, kterému se povedlo poskládat velmi zajímavý tým.

V průběhu ročníku do Dětmarovic přišel dokonce Tomáš Mičola, který hrával za Baník Ostrava či pražskou Slavii. V devíti zápasech vstřelil jeden gól, řadu dalších šancí však vypracoval pro své spoluhráče.

Udrží oporu?

„Jsou fotbalisté a jsou lidé. Mičola je skvělý hráč s vynikajícím přístupem k tréninku i zápasu, ale hlavně je to vynikající člověk,“ chválí jej Jadrný. „Jsem nesmírně rád, že ho můžu trénovat,“ přiznal. Už dříve se ale mluvilo o tom, že by Mičola v zimě mohl odejít do vyšší soutěže. „Poslední trénink máme 30. listopadu, tam se uvidí, co bude dál,“ okomentoval to Jadrný.

Nejlepším střelcem týmu je další exligový fotbalista Zbyněk Pospěch, který má na kontě osm branek. „Je to fotbalista se vším všudy, hraje silně na balonu,“ uvedl na jeho adresu kouč Dětmarovic, který už zároveň přemýšlí o posilách. „Něco bychom chtěli, asi stopera, jednoho střeďáka a beka. Víc ale zatím nemůžu říct,“ doplnil Jadrný.