V sobotu přivítali Dětmarovičtí na svém hřišti Slavičín. A schytali debakl. Hosté se po jasné výhře vyhoupli minimálně na den do čela tabulky.

Zhruba půlhodinu se na dětmarovickém pažitu hrála vyrovnaná partie. Jenže poté domácí obrana vyrobila dvě minely a Slavičín individuální chyby nekompromisně trestal. V 35. minutě otevřel skóre Juřica a o tři minuty později dával Žůrek už na 2:0 pro hosty.

„V kabině jsme si k tomu něco řekli a zkusili zariskovat. Otevřeli jsme hru ve snaze zesílit tlak v útoku, ale rychle bylo po zápase,“ uvedl kouč domácích Josef Jadrný.

Petr Galuška (v bílém) věří v domácí úspěch.
Rychlík Petr Galuška: Zlín? Můj hlavní rival už od dětství

Slavičín si totiž po půli na hřišti doslova otevřel střelnici a během třinácti minut vsítil další tři góly! Ten šestý a poslední si nechal až na závěr.

„Slavičín je vyspělý mančaft, hrál velmi dobře pozičně,“ uznal Jadrný kvality soupeře. „Hodně jsme se na něj připravovali a plnili jsme pokyny. Jenže pouze do nějaké třicáté minuty,“ dodal zklamaně.

Dětmarovičtí navíc posledních deset minut dohrávali bez vyloučeného Tomáše, který šel pod sprchy po druhé žluté kartě. „Poučíme se z toho. Jsme nováček, byla to pro nás škola. Výsledek sice vypadá strašidelně, ale to utkání nám zase něco užitečného ukázalo,“ věří v lepší výkony trenér Jadrný.

SK Dětmarovice – TVD Slavičín 0:6 (0:2)

Branky: 38. a 83. Žůrek, 48. a 51. Elšík, 35. Juřica, 58. Školník. Rozhodčí: Zavřel – Ehrenberger, Řezníček. ŽK: 4:1. ČK: 80. Tomáš (D). Diváci: 150.

Dětmarovice: Kotrla – Uher, Hrtánek, Škuta, Frébort – Egri (64. Nitka), Mičola, Regec (39. M. Macko), R. Macko – Puchel, Tomáš. Trenér: Jadrný.

Havířovské basketbalistky končí prvoligovou sezonu jako deváté.
Basketbalistky zvládly play out. Sezonu uzavřely na devátém místě
Integrované výjezdové centrum v Českém Těšíně.
V Českém Těšíně je první výjezdové centrum v okrese