Dětmarovičtí v předehrávce devětadvacátého kola chtěli konečně ukončit dlouhou sérii bez vítězství. Svěřenci trenéra Josefa Jadrného začali velmi dobře a brzy vedli 2:0, nakonec ale byli rádi za bod.

Skóre zápasu otevřel už v šesté minutě René Macko a o tři minuty později zvyšoval útočník Tomáš na 2:0.

Oba góly padly po pěkných kombinačních akcích, které domácím přidaly na sebevědomí. „Když už jsme vedli, tak jsem věřil, že vyhrajeme. Měli jsme to udržet,“ řekl po zápase Jadrný.

Opava B totiž zabrala, ještě do poločasu snížila a ve druhé půli přidala dvě rychlé branky, takže to rázem bylo 2:3. „Zase jsme dostali hodně gólů, jako v minulých zápasech,“ mrzel počet inkasovaných branek trenéra domácích.

O minutu později se podruhé v utkání prosadil Tomáš a srovnal na 3:3. Dětmarovice, stejně jako soupeř, měly pak dost šancí na to, aby zápas zvrátily na svou stranu.

Například Tomáš mohl dát minimálně hattrick, skóre už se ale neměnilo. „Sice jsme nastříleli už 55 branek, což je pěkné číslo, jenže jsme jich také 58 dostali,“ poukázal Jadrný na nelichotivou bilanci.

Kouč Dětmarovic přiznal ještě jednu věc. „Ve druhé půli odcházíme fyzicky. Poslední tři nebo čtyři kola už jsme od 75. minuty nemohli,“ postřehl. „Dneska to sice vypadalo, že by to mohlo jít, ale po pauze jsme usnuli, škoda,“ uzavřel Jadrný.

SK Dětmarovice – SFC Opava B 3:3 (2:1)

Branky: 9. a 59. Tomáš, 6. R. Macko – 25. a 48. Veselý, 58. Socha. Rozhodčí: Lukašík – Trigas, Hubený. ŽK: 1:4. Diváci: 101.

Dětmarovice: Kotrla – Uher, Hrtánek, Řapek, Frébort – M. Macko, R. Macko, Puchel (74. Regec), Egri (43. Nitka) – Mičola, Tomáš (80. L. Ligocký). Trenér: Jadrný.