Dětmarovičtí byli povzbuzeni výhrou z derby, ve kterém porazili Havířov, na velmi dobrý výkon ale v Přerově nenavázali. „Nehráli jsme to, na co jsme zvyklí. Přizpůsobili jsme se jejich hře, což obvykle neděláme,“ pronesl zklamaně kouč Dětmarovic Josef Jadrný.

Hosté se trápili v přechodové fázi, zbytečně ztráceli balony a až příliš často zkoušeli dlouhé nákopy dopředu. „Ale na to my nemáme hráče, to nám nesedí,“ kroutil hlavou nad předvedeným výkonem trenér hostů.

V první půli byli jeho svěřenci ještě aktivnější. Šli dvakrát sami na bránu, jenže gólman Sohlich v obou případech skvěle zasáhl. Přesto se dostali v 15. minutě do vedení. Tomáš byl faulován v pokutovém území a penaltu s přehledem proměnil Puchel.

„Prví poločas jsme měli rozhodnout. Bohužel jsme neproměnili šance a ve druhé půli přišel trest,“ řekl Jadrný. Domácím šlo o hodně, Přerov se totiž rve o záchranu a každý bod potřebuje jako sůl.

Ve druhé půli vycítili Hanáci svou šanci a v 58. minutě Dlouhý vyrovnal na konečných 1:1. „Dneska nebudu chválit nikoho. Máme sice bod zvenku, ale měli jsme to uhrát a hrát jinak,“ komentoval zbytečnou bodovou ztrátu kouč Jadrný, jehož svěřenci i ve čtvrtém jarním kole udrželi neporazitelnost.

Viktoria Přerov – SK Dětmarovice 1:1 (0:1)

Branky: 58. Dlouhý – 15. z pen. Puchel. Rozhodčí: Macrineanu – Šimeček, Zavřel. ŽK: 1:2. Diváci: 127.

Dětmarovice: Kotrla – Uher, Hrtánek, Škuta, Frébort – Egri, Mičola (76. Regec), Puchel, M. Macko (84. Nitka) – R. Macko, Tomáš. Trenér: Jadrný.