Dětmarovičtí byli v divizi nováčkem, úvod sezony tomu ale vůbec neodpovídal. Svěřenci trenéra Josefa Jadrného začali velmi dobře a drželi se v horních patrech tabulky. Jenže na jaře rozdali hodně bodů a na výhru čekali od konce března.

Nakonec se dočkali a v posledním kole, tedy správně v předposledním, protože to poslední si předehráli už ve středu, zvítězili ve Vsetíně jasně 4:1.

„Pro nás je hlavní, že jsme se zachránili a splnili jsme náš cíl. Že jsme konečně na jaře vyhráli, to byla jen taková třešnička,“ uvedl po zápase na Valašsku spokojený trenér Jadrný.

Dětmarovice neodjely do Vsetína v roli favorita, zápas jim ale vyšel náramně. „Kluky to bavilo, chtěli si zahrát a dobře se na to dívalo. Odpracovali to fakt všichni,“ chválil své svěřence Jadrný. „Po tom dnešním výkonu je škoda, že sezona končí, ale na druhou stranu, v závěru jsme se trápili,“ připomněl dlouhou sérii bez výhry.

Ve Vsetíně hosté začali skvěle a už v 15. minutě vedli po krásných gólech Mičoly a Martina Macka 2:0. Domácí však po přestávce snížili z pokutového kopu a po hodině hry byl navíc vyloučený dětmarovický Frébort.

Dobře rozehraný zápas už ale hosté dovedli do zdárného konce. Na 3:1 zvyšoval Tomáš a v závěru pojistil vysokou výhru Řapek. Skóre mohlo být dokonce ještě vyšší, další tutovky už ale Dětmarovice neproměnily.

„Dnes nám skvěle fungoval střed hřiště a parádně to odmakali i ostatní,“ hodnotil Jadrný poslední zápas sezony. „Teď je třeba, abychom se dobře připravili na příští ročník,“ uzavřel.

FC Vsetín – SK Dětmarovice 1:4 (0:2)

Branky: 49. z pen. Matůš – 5. Mičola, 15. M. Macko, 68. Tomáš, 83. Řapek. Rozhodčí: Slováček – Volek, Mikulášek. ŽK: 4:1. ČK: 62. Frébort (D). Diváci: 150.

Dětmarovice: J. Stach – Uher, Hrtánek, Řapek, Frébort – R. Macko, Mičola, Nitka (67. L. Ligocký), Regec (81. J. LIgocký), M. Macko – Tomáš (86. Kotrla). Trenér: Jadrný.