Ústí dosud nevyhrálo a u dna tabulky se krčí s pouhými čtyřmi body. „Přesto jsme nemohli nic podcenit, nevěděli jsme, v jakém složení přijedou,“ řekl po zápase spokojený kouč Dětmarovic Josef Jadrný.

Dětmarovičtí vstoupili do jarních bojů už bez Zbyňka Pospěcha, zato nadále s Tomášem Mičolou, který v kádru zůstal. Do základní sestavy se dostal i Erik Puchel, jenž v zimě dorazil z Karviné na rozehrání, a v zápase byl hodně vidět. Ústí dal dvě branky a pomohl tak k pohodovému vítězství.

Skóre utkání otevřel chytrým lobem Hrtánek, který Dětmarovice uklidnil už po třech minutách hry. Na 2:0 zvyšoval v závěru poločasu po přesně zahrané standardní situaci právě Puchel a hned po návratu z kabin přidal třetí gól Egri. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Zahráli jsme si dobrý fotbal,“ potěšil vývoj utkání trenéra Jadrného.

Po dalším Puchelově gólu mohl domácí kouč ve druhé půli poslat do hry i náhradníky. A střídání mu náramně vyšlo. Na hřiště se dostala další zimní posila René Macko, který v závěru zápasu dvěma góly upravil na konečných 6:0 pro Dětmarovice. „Tým to odpracoval. Byl to organizovaný výkon, navíc jsme udrželi nulu, takže není co řešit,“ dodal spokojeně Jadrný.

V příštím kole Dětmarovičtí zamíří do Bruntálu. „A tam je to vždy těžké,“ uvědomuje si Jadrný, že další zápas bude pro jeho svěřence úplně něco jiného než sobotní procházka proti Ústí.

SK Dětmarovice – Sokol Ústí 6:0 (2:0)

Branky: 45. a 55. Puchel, 4. Hrtánek, 46. Egri, 84. a 88. R. Macko. Rozhodčí: Řezníček – Ehrenberger, Kaloč. ŽK: 1:1. Diváci: 148.

Dětmarovice: Kotrla – Uher, Hrtánek, K. Skoupý, M. Macko – Egri (65. Nitka), Škuta, Mičola, Puchel (68. R. Macko) – Tomáš, Řapek (77. Regec). Trenér: Jadrný.