Fotbalový nováček divize z Dětmarovic si přivezl vítězství z půdy Ústí, které loni coby štika soutěže bojovalo také jako nováček divize celou sezonu o postup.

„Byli jsme dobře připraveni. Ústí začalo tlakem, ale při jeho dvou gólových šancích nás podržel Kotrla, a pak jsme se začali dostávat do hry i my,“ přibližoval trenér Dětmarovic Josef Jadrný.

Petrovice zahájily nový soutěžní ročník vítězně.
Nová Lokomotiva bere na úvod tři body

Ke smůle hostí byl ale ve 41. minutě právě Kotrla vyloučen a do brány musel Stach. „Bylo potřeba přeskupit řady. Něco jsme si k tomu v šatnách řekli a druhou půli odbrejkovali. Byla radost pozorovat kluky, jak si drží své pozice a jak to příkladně odmakali,“ pochvaloval si Jadrný.

V bloku hrající hosté si dávali velký pozor, aby soupeře nepustili do šance, což se jim i dařilo. Ústí vypadalo bezradně.

Navíc v 48. minutě se z přímého kopu krásně trefil Bosňan Alić, což domácí znejistělo. „Zatáhli jsme to a soupeř už si gólovku nevypracoval,“ doplnil Jadrný.

Budova jídelny ZŠ Dělnická v Karviné je bez střechy. Přistavuje se patro, kde budou jazykové učebny a odborné učebny přírodních věd.
Jídelna dostane patro, kde budou nové odborné učebny

Naopak se prosadila letní akvizice Dětmarovic Zbyněk Pospěch, a to hned dvakrát. Zřejmě má políčeno na korunu pro krále střelců této soutěže.

„Vstup je to skvělý, možná jsme takový ani sami nečekali. Teď to ale musíme doma potvrdit,“ přál by si dětmarovický trenér.

Sokol Ústí – SK Dětmarovice 0:3 (0:0)

Branky: 60. a 72. z pen. Pospěch, 48. Alić. Rozhodčí: Kovářčík – Smýkal, Zapletal. ŽK: 2:3. ČK: 41. Kotrla (D). Diváci: 180.

Dětmarovice: Kotrla – Derík, Hrtánek, K. Skoupý, Alić – Kurušta (43. Stach), Škuta – Uher, Tomáš, Macko (80. Mleziva) – Pospěch (84. Ristovský). Trenér: Jadrný.

Ilustrační foto.
Lidé kolabují z veder nejen na pracovištích