Dětmarovičtí do sezony vstoupili parádně, před posledním víkendem je ale tížily tři porážky v řadě. O to byl domácí zápas s Olomoucí důležitější a po vítězství 2:1 zavládla v domácím táboře velká úleva. „Je to zlomový bod, abychom nezůstali viset. Snad se zase zvedneme zpátky,“ věří kouč Josef Jadrný.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a rychle si vypracovali dvě tutové šance. Jenže jako první udeřili fotbalisté HFK, které ve 14. minutě poslal do vedení Spurný. Dětmarovičtí však pokračovali v aktivní hře a brzy sklidili ovoce. Po šesti minutách srovnal Tomáš a krátce na to otočil skóre Egri. „Velmi dobře nám hrály oba kraje, fungovala i útočná dvojice Pospěch - Tomáš, z toho jsme těžili,“ uvedl Jadrný.

Dětmarovice byly i nadále nebezpečnější a vytvořily si několik dalších příležitostí. Za olomouckým gólmanem Kalinou zvonila i branková konstrukce, další míč už ale ze své sítě nelovil. „Klidně jsme mohli vyhrát i 6:1. Ale teď je důležité vítězství a to, že máme tři body,“ těší Jadrného, který přiznal, že se v závěru zápasu o výsledek bál. „Do poslední chvíle jsme se strachovali, ale zkušeně jsme to zvládli,“ dodal.

Jadrného svěřenci dali zapomenout na porážky s Kozlovicemi, Hranicemi a Novým Jičínem a po necelém měsíci zase naplno bodovali. „Je to pro nás důležitá výhra. Potřebovali jsme ji, tým cítil, že už musí zabrat,“ ulevilo se trenérovi Dětmarovic, které příští týden čeká těžký zápas na půdě Frýdlantu nad Ostravicí.

SK Dětmarovice – HFK Olomouc 2:1 (2:1)

Branky: 20. Tomáš, 26. Egri – 14. Spurný. Rozhodčí: Kneisl – Galář, Vlk. ŽK: 5:3. ČK: 90+2. Drmola (HFK). Diváci: 214.

Dětmarovice: J. Stach – Mleziva (43. Kondziolka), K. Skoupý, Kocián, Alič – Egri (81. Nitka), Mičola (88. Uher), Škuta, Macko – Pospěch, Tomáš. Trenér: Jadrný.