S kádrem, jaký mají k dispozici, chtěli hrát určitě někde jinde. Jenže fotbalisté Dětmarovic se během podzimu trápili a body sbírali jen poskrovnu. O to cennější je jejich víkendový triumf v Novém Jičíně. „Je to aspoň slabá náplast za to, co jsme si zapinkali za celou dosavadní sezonu,“ řekl kouč Dětmarovic Josef Jadrný po výhře 4:3.

Domácí od 12. minuty vedli, přesnou odpověď ale přinesl Egri. A když na další gól Nového Jičína bleskově zareagoval Mičola, šlo se do kabin za stavu 2:2.

Ve druhé půli poslal domácí z penalty opět do vedení Smolarčík, jenže hosté i tentokrát dokázali odpovědět a svou druhou trefou v zápase srovnal Egri. „Dostali se k nám snad třikrát a dali z toho tři góly, což je pro nás typické,“ uvedl Jadrný. „Tentokrát se k nám ale naklonila štěstěna,“ uvedl k vyrovnávacím trefám.

Dětmarovice hrály slušně a v úplném závěru jim vystřelil tři body Řapek. Dostal přesnou nahrávku a prostřelil brankáře Ognjanova. Vzápětí se sice nechal vyloučit Egri, cennou výhru si už ale hosté vzít nenechali. „Trochu se nám ulevilo, ale vážně je to jen slabá náplast,“ zhodnotil podzimní výkony svého týmu Jadrný.

FK Nový Jičín – SK Dětmarovice 3:4 (2:2)

Branky: 12. Kutáč, 43. Hajnoš, 67. z pen. Smolarčík – 36. a 78. Egri, 44. Mičola, 90. Řapek. Rozhodčí: Mayer – Gasnárek, Galář. ŽK: 2:6. ČK: 90. Egri (D). Diváci: 55.

Dětmarovice: Kotrla (51. J. Stach) – Škuta, K. Skoupý, Leibl, Nitka (81. Zach) – Uher, Mičola, R. Macko, M. Macko – Egri, Řapek (90+1. J. Ligocký). Trenér: Jadrný.