Poslední tři zápasy týmu v divizi? Doma se Slavičínem 0:6, porážka 2:3 gólem v nastavení v Bohumíně a naposledy remíza 3:3 s Heřmanicemi. „Dokážeme dávat góly, ale když dáme tři branky a stejně nevyhrajeme, tak je něco špatně,“ řekl po další ztrátě kouč Dětmarovic Josef Jadrný.

Domácí v sobotním utkání nemohli využít služeb stopera Hrtánka, což se na výkonu zadních řad projevilo. „Celé se to muselo přeskupit. Je pro mě však šokující, že dostáváme tolik gólů,“ dodal nespokojeně.

Dětmarovice přesto vstoupily do utkání lépe a v 14. minutě se po gólu Tomáše, jenž zužitkoval centr Řapka, dostaly do vedení. „Věřil jsem, že už to vzadu bude nějak fungovat a že udržíme nulu, jenže jsem se rychle vyvedl z omylu,“ komentoval Jadrný průběh utkání.

O pár vteřin později totiž bylo srovnáno a za sedm minut svou druhou trefou v zápase poslal hosty dokonce do vedení Opata.

Dětmarovičtí však nesložili zbraně, dobře kombinovali a dostávali se do šancí. Jednu z nich po přestávce proměnil Řapek, jenže za další dvě minuty Heřmanice zase vedly. Na branku Václavíka pak pohotově zareagoval Mičola, který v 64. minutě srovnal na 3:3.

Právě Mičola, jenž si na podzim v utkání v Heřmanicích odbyl premiéru v dresu Dětmarovic, v dalších minutách sehrál klíčovou roli. V 73. minutě jej tvrdě fauloval Opata, za což byl „odměněn“ žlutou kartou. Mičola se ale na soupeře vrhl, chytl jej pod krkem, vyfasoval červenou kartu a zamířil předčasně do kabin.

„Měl to ustát, ale neudržel se, nepodržel nás,“ mrzel Jadrného jeden z klíčových momentů celého utkání. „Měli jsme být na koni, krátce před tím jsme srovnali, ale tím se to nabouralo,“ upřesnil.

Dětmarovice si však i v deseti vypracovaly několik šancí, žádnou z nich ale nedotáhly do gólu, a z utkání získaly pouze bod.

SK Dětmarovice – FC Heřmanice 3:3 (1:2)

Branky: 14. Tomáš, 53. Řapek, 64. Mičola – 15. a 22. Opata, 55. Václavík. Rozhodčí: Volek – Ham, Folvarčný. ŽK: 1:3. ČK: 73. Mičola (D). Diváci: 201.

Dětmarovice: J. Stach – Uher, Škuta, K. Skoupý, Frébort – Egri (61. Nitka), Mičola, Puchel, M. Macko – Řapek (53. R. Macko), Tomáš. Trenér: Jadrný.