Trenér Dětmarovic má složitou pozici. Jeho tým kosí rozsáhlá marodka, mimo hru je například Kotrla, K. Skoupý, Tomáš, Škuta nebo Egri. Útočník Řapek tak musí hrát na stoperu a do hry se dostal i vedoucí týmu – pětačtyřicetiletý Jiří Ligocký, který na hřišti strávil něco málo přes hodinu hry.

„Opory nám chybí a bez toho to nejde. Musíme to už nějak dojet,“ uvedl kouč Jadrný, jehož svěřenci přesto podali bojovný výkon a sahali po bodech.

Do zápasu lépe vstoupila Holice, která v první půli byla aktivnější a měla více ze hry. „Prvních dvacet minut jsme si pomalu ani nepřihráli,“ komentoval průběh zápasu Jadrný. Pár minut před přestávkou navíc chyboval Řapek a domácí se dostali do vedení. „Ale co mu můžu vyčítat, když je to útočník a teď musí hrát stopera,“ mávl rukou kouč hostů.

Dětmarovičtí se však po pauze zvedli a krátce po návratu z kabin zužitkoval přihrávku Martina Macka povedenou střelou Puchel. Domácí se sice rychle zase dostali do vedení, v 75. minutě ale srovnal Lukáš Ligocký, který na hřišti nahradil svého otce Jiřího.

„Doufal jsem, že už to dotáhneme, byli jsme i lepší a měli jsme další šance, ale podržel je gólman,“ uvedl Jadrný. Naopak za domácí se trefil ještě Buček a Olomouc už těsnou výhru 3:2 udržela. „Dostaneme gól téměř ze všeho,“ mrzelo Jadrného.

Dětmarovice v sobotu hrají proti silnému Frýdlantu nad Ostravicí a Jadrný nezastírá, že má z utkání trochu obavy. „Kluci už toho mají dost. Ti, co jsou zranění dlouhodobě, se nedají do pořádku. Uvidíme, v jaké budeme sestavě,“ vyhlíží víkendový zápas.

HFK Olomouc – SK Dětmarovice 3:2 (1:0)

Branky: 38. Cikryt, 57. Kotůlek, 79. Buček – 51. Puchel, 75. L. Ligocký. Rozhodčí: Rosický – Voneš, Svoboda. ŽK: 0:2. Diváci: 63.

Dětmarovice: J. Stach – Uher, Hrtánek, Řapek, R. Macko – Nitka, Mičola, Puchel, M. Macko – Regec, J. Ligocký (63. L. Ligocký). Trenér: Jadrný.