Klub dlouhá léta čtvrtou nejvyšší soutěž v republice hrával, navíc v létě nedošlo k markantním změnám v kádru, takže herní šablony, které trenér Josef Jadrný svým svěřencům dva roky v kuse vštěpoval do hlav, mají všichni jaksepatří zažité.

Snajpři v akci

Největší sílu by měl představovat znovusestavený útok Pospěch – Tomáš. Na podzim loňského roku fungovala spolupráce obou snajprů v krajském přeboru znamenitě. Exligový útočník Zbyněk Pospěch vsítil 18 branek, rychlonohý štírek Michal Tomáš nezůstal o nic pozadu a dal 17 gólů.

Klub rozšířil kádr mužstva.

„Zbyňa pak odešel do Rakouska, ale i tak jsme to v okleštěné sestavě a s hráči, z nichž někteří hrávali jen v okresním přeboru, zvládli. Nyní bychom měli být ještě silnější,“ pochvaluje si Jadrný návrat zkušeného útočníka. „Zbyňa neměl problém rychle oživit systémové automatismy, navíc je to osobnost do kabiny,“ pochvaluje si Jadrný.

A to mohl být dětmarovický kádr ještě zajímavější. „Vedli jsme jednání s odchovancem Baníku Patrikem Kaizarem, kterého jsem měl v Orlové. Bohužel to nevyšlo, jinak bych byl s posílením maximálně spokojen,“ zalitoval Jadrný.

Dětmarovice zvládly minulou sezonu v krajském přeboru znamenitě.

Na dvou trénincích se v Dětmarovicích mihl i někdejší kapitán Baníku Tomáš Mičola (v létě neúspěšně zkoušel štěstí v Brně), ale jeho start v Dětmarovicích je prakticky vyloučen. „To je až nejkrajnější varianta. Pouze v případě, že by Tomáš nemohl nic lepšího sehnat,“ usmál se Jadrný.

V krátké přípravě si jeho tým zahrál proti juniorkám Karviné (0:0) a Vítkovic (4:4). „Hlavně karvinská juniorka byla náročným soupeřem. Nechtěli jsme hrát tolik zápasů, raději jsme tvrdě trénovali a já věřím, že na soutěž budeme připraveni,“ zakončil Jadrný.

V pohárovém utkání prohrál jeho tým s Havířovem 0:1.