Hosté však neodehráli vůbec špatný zápas. „Stejně jako před týdnem proti béčku Karviné,“ připomněl dětmarovický kapitán Tomáš Mičola smolné derby, které svěřenci trenéra Josefa Jadrného ztratili až v závěru.

Také v Opavě Dětmarovice předvedly dobrý výkon, výsledek je ale stejný – nula bodů. Opavany poslal do vedení v první půli Darmovzal a v 64. minutě dával na 2:0 Helebrand. Za čtrnáct minut utkání zdramatizoval Mičola, který dostal pěknou nahrávku od Řapka a střelou zpoza šestnáctky snížil.

Pietní místo k úmrtí Karla Gotta na Masarykově náměstí v Ostravě.
Truchlí fanoušci sotva dospělí, i senioři, jež s jeho hudbou žili

„První gól jsme dostali hloupý, ale pak jsme měli několik příležitostí a ve druhé půli už jsme podle mě byli lepší. Bohužel jsme nedotáhli do konce asi pět gólových šancí,“ okomentoval průběh utkání Mičola.

Hosté mohli vyrovnat, balon už ale podruhé za brankovou čáru nedostali. Pět minut před koncem se navíc prosadil Harazim, který zvýšil na 3:1 a definitivně rozhodl. „Na to, že měli posily z áčka, tak jsme odehráli perfektní zápas. Klobouk dolů před kluky,“ pochválil své spoluhráče po utkání Mičola. „Remíza by tomu slušela víc,“ mínil.

SFC Opava B – SK Dětmarovice 3:1 (1:0)

Branky: 34. Darmovzal, 64. Helebrand, 86. Harazim – 78. Mičola. Rozhodčí: Sivera – Matějek, Kaloč. ŽK: 0:4. Diváci: 70.

Dětmarovice: J. Stach – Nitka, K. Skoupý, Leibl, R. Macko – Egri, Mičola, Škuta, M. Macko – Řapek, Staško. Trenér: Jadrný.

Havířov se tentokrát venkovních bodů nedočkal.
Tragická pětiminutovka. Havířov padl v Benátkách
Těšíňané se v nepříznivém počasí mohli radovat z důležitých tří bodů.
Derby vyhrál Těšín. Tři body byly pro Pechu