Bospor vyhrál vysoko 5:1, zejména v první půli ale podobné kanonádě nic nenasvědčovalo. Už ve 12. minutě se po standardní situaci, na které se domácí připravovali, prosadil Lišaník, o šest minut později ale vyrovnal Kopečný.

Ráz utkání určil až začátek druhé půle. Nejprve v 55. minutě vrátil Bohumínu vedení Halaška a šest minut na to byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Opata. „Potom už jsme byli lepší. Heřmanice otevřely hru a to nám vyhovovalo,“ uznal vedoucí bohumínského týmu Patrik Poštulka.

Bospor trestal soupeře z brejků, postupně se prosadili Latocha a v závěrečné pětiminutovce také Vaclík s Martinem Hanusem. „Přestože se hrálo na těžkém terénu, byl to dobrý fotbal,“ zhodnotil Poštulka úroveň utkání.

Bohumín je zatím týmem dvou tváří – zatímco doma svěřenci trenéra Špičky dvakrát vyhráli a v obou případech dali pět branek, venku ve třech zápasech nezískali ani bod. „Dnes jsme měli výborné nasazení. Nevím, proč doma hrajeme úplně jinak než venku,“ doplnil vedoucí bohumínského celku, který příští týden čeká zápas na půdě Dětmarovic. Prolomí v derby venkovní trápení?

Bospor Bohumín – FC Heřmanice 5:1 (1:1)

Branky: 12. Lišaník, 55. Halaška, 66. Latocha, 85. Vaclík, 89. M. Hanus – 18. Kopečný. Rozhodčí: Mankovecký – Macrineanu, Richtár. ŽK: 5:4. ČK: 62. Opata (H). Diváci: 320.

Bohumín: Švrčina – Sittek, Moskál, Košťál, Ferenc – Halaška, Vaclík (87. Poštulka), F. Hanus (76. Kubinski), Latocha – Leibl, Lišaník (39. M. Hanus). Trenér: Špička.

Petr Sobol