O víkendu zavítal s týmem Dětmarovic na půdu HFK Olomouc, odkud si svěřenci trenéra Josefa Jadrného odvezli porážku 2:3. Záložník ligové Karviné ale vstřelil první branku svého týmu. „V Dětmarovicích není tak široký kádr. Když se tři hráči zraní, je to problém,“ říká hbitý záložník, který v nejvyšší soutěži odehrál devatenáct zápasů a dal v nich dva góly. V zimní přípravě se ale zranil, nedostal se do kádru, a tak zamířil do divize.

Byl to pro vás velký skok?

Popravdě jsem to čekal horší, ale není to tady vůbec špatné. Je to něco jiného než liga, není tady tolik prostoru a k vidění je hlavně dost soubojů, nicméně v soutěži působí dobří kluci, kteří mají kvalitu. Musel jsem se přizpůsobit.

Jak se v Dětmarovicích cítíte?

Je to v pohodě. Všechny tady znám, šel jsem do známého prostředí. Navíc je to pár minut od Karviné.

V posledních zápasech se ale týmu moc nedaří. Co se děje?

Už bychom měli začít vyhrávat. Naše hra sice není špatná, ale dostáváme hodně branek. Navíc je nás málo. Snad ještě uděláme nějaké body a závěr sezony dohrajeme v lepší náladě. 

Nemrzí vás, že jste se v zimě nevešel do kádru Karviné a musel jste odejít?

Bohužel, trenéři mi po zranění už nedali šanci, tak jsem šel jinam. Ale nedávám jim to za zlé. Prostě jsem se nevešel mezi vyvolené, byl jsem zraněný a neměl jsem šanci se ukázat.

Víte, co s vámi bude po sezoně?

Jsem domluvený s Karvinou, že se vrátím do týmu a porvu se o místo. Když to nevyjde, tak půjdu asi jinam. Ale samozřejmě, že na prvním místě je Karviná, se kterou si chci zase zahrát ligu.

Karviná hraje o ligovou příslušnost s Jihlavou v baráži. Zvládne ji?

Doufám, že ano. Respekt k soupeři samozřejmě kluci mají, ale strach rozhodně ne. Je třeba si věřit, že Jihlavu zvládnou. 

Během týdne v Karviné trénujete. Co říkáte na přínos trenéra Františka Straky?

Přinesl do týmu strašně velký impuls a pozitivní náladu. Je to neskutečný motivátor a super trenér.

Jste odchovancem Karviné, kde jste se probojoval až do ligového týmu. Jaký to byl pocit?

Skvělý. Zažil jsem postup do první ligy, to byla obrovská euforie. Navíc se nám vydařila i první sezona mezi elitou. Zahrát si ligu za svůj klub, to je snem každého malého kluka.

Taky jste působil v Českých Budějovicích, které letos vybojovaly postup do ligy. Překvapilo vás to?

Ne. Kádr tam mají dobrý. V posledních letech jim pokaždé vyšel podzim, ale nepovedlo se jim jaro. Teď ho konečně zvládli a zaslouženě slaví postup.